You are here: Home » Główne newsy » Djuricic zapewnia wygraną z Hellasem

Djuricic zapewnia wygraną z Hellasem

Na inaugurację 9.kolejki Serie A Sassuolo Calcio pokonało na wyjeździe Hellas Verona 1:0. Jedyną bramkę dla Neroverdich zdobył w 50.minucie meczu Filip Djuricic.

Obie ekipy podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia kompletu punktów po ostatnich ligowych porażkach tj, z Napoli w przypadku gospodarzy i z Interem w przypadku gości.

Pierwszą groźną okazję w tym meczu mieli piłkarze Ivana Juricia, a dokładnie Marco Faraoni, który w 7.minucie próbował pokonać Andrea Consigliego, jednak bramkarz Czarno-Zielonych pewnie wybił piłkę na rzut rożny.

W 19.minucie swoją okazję na strzelenie bramki miał Jeremie Boga. Iworyjczyk popisał się znakomitym rajdem, minął dwóch rywali i oddał strzał, jednak okazał się on za słaby by pokonać Silvestriego.

O wiele mocniejszym strzałem z rzutu wolnego popisał się Domenico Berardi, jednak i tutaj kapitalnym refleksem popisał się goalkeeper gospodarzy.

W pierwszych 45 minutach swoje okazje na strzelenie bramek mieli jeszcze
Sofyan Amrabat i ponownie Domenico Berardi, jednak w obu sytuacjach ponownie górą okazali się bramkarze przeciwnika.

W drugiej połowie kibice zebrani na Stadio Marc’Antonio Bentegodi w końcu obejrzeli bramkę. W 50.minucie na listę strzelców wpisał się Filip Djuricić, który popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego.

Hellas Verona za wszelką cenę chciało wyrównać, a najbliżej tego celu było Valerio Verre, który w 52.minucie po raz drugi obił słupek bramki Andrea Consigliego.

Sassuolo tuż przed końcem spotkania było bliskie podwyższenia prowadzenia, jednak po kapitalnej akcji, Alfred Duncan w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i 3 punkty powędrowały do Sassuolo.

Hellas Verona – U.S. Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)

Bramki: Filip Djuricic 50′,

Hellas: Silvestri ? Rrahmani, Kumbulla (82.Stępiński), Gunter (55.Dawidowicz) ? Faraoni, Amrabat, Pessina, Lazović ? Zaccagni, Di Carmine, Verre (73.Salcedo)

Sassuolo: Consigli ? Toljan, Marlon, Romagna, Peluso ? Magnanelli, Duncan ? Boga (83.Caputo), Djuricic (62.Obiang), Berardi ? Defrel (79.Muldur)

Żółte kartki: Kumbulla, Gunter, Verre, Pessina, Amrabat – Romagna, Defrel, Djuricic, Peluso, Magnanelli

Widzów: 11453

Sędzia główny: Luca J. Pairetto