You are here: Home » Główne newsy » Domenico Berardi wśród kandydatów do zastąpienia Lorenzo Insigne

Domenico Berardi wśród kandydatów do zastąpienia Lorenzo Insigne

Domenico Berardi wśród kandydatów do zastąpienia Lorenzo Insigne
Fot. imagephotoagency.it

Jak donosi La Repubblica, Domenico Berardi jest jednym z kandydatów do zastąpienia w SSC Napoli Lorenzo Insigne.

31-letni skrzydłowy Partenopeich ma już podpisany przedstępny kontrakt z Torino FC, do którego miałby dołączyć po zakończeniu obecnego sezonu Serie A.

Właściciel Napoli, Aurelio De Laurentiis nie zamierza czekać do lata i chce sprzedać Insigne już zimą, gdyż jest to ostatni dzwonek by móc na nim zarobić. 53-krotny reprezentant Włoch został wyceniony na 10 milionów euro.

W związku z zamieszaniem wokół Insigne, Napoli sonduje rynek w poszukiwaniu jego następcy, a wśród kandydatów znajdują się Domenico Berardi z Sassuolo Calcio oraz Antony z Ajaxu Amsterdam. Obaj gracze znaleźli się na liście życzeń dyrektora sportowego Napoli Cristiano Giuntoliego.

Berardi, którego nikomu nie trzeba przedstawiać w obecnym sezonie strzelił 9 bramek i zaliczył 7 asyst w 18 meczach Sassuolo. 21-letni Antony w barwach Ajaxu notuje podobne statystyki, gdyż łącznie w 19 meczach zaliczył 8 trafień i posłał 5 kończących podań.

5-krotny reprezentant Brazylii trafił do klubu z Amsterdamu w lipcu 2020 roku z Sao Paulo za 15,75 miliona euro, a jego wartość rynkowa zdaniem portalu transfermarkt.de to 35 milionów euro. Berardi również wyceniany jest na taką samą kwotę, jednak wątpliwe jest to by włodarze Neroverdich zgodzili się puścić swojego lidera za mniej niż 40 milionów euro.

Popularny Mimmo w Napoli miałby walczyć o grę na prawej flance z byłym zawodnikiem Czarno-Zielonych Matteo Politano. Na lewe skrzydło przesunięty natomiast by został Meksykanin Hirving Lozano.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz