You are here: Home » Główne newsy » Dwóch piłkarzy Bolonii na celowniku Sassuolo Calcio

Dwóch piłkarzy Bolonii na celowniku Sassuolo Calcio

Dwóch piłkarzy Bolonii na celowniku Sassuolo Calcio
Fot. Antonello Sammarco/Image Sport

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Sassuolo Calcio jest zainteresowane pozyskaniem jednego z dwóch piłkarzy FC Bolonii.

Według wspomnianego dziennika włodarze Neroverdich wzięli na celownik utalentowanego 21-letniego ofensynwego pomocnika Emanuela Vignato.

Problemem w pozyskaniu etatowego młodzieżowego reprezentanta Włoch, który z powodzeniem może występować w roli skrzydłowego jest fakt, że sternicy Rossoblu nie zamierzają tak łatwo oddawać swojego gracza, który związany jest z klubem ze Stadio Renato Dall’Ara umową do 30 czerwca 2024 roku.

W obecnym sezonie Vignato wystąpił łącznie w 16 meczach, w których zaliczył 1 asystę. Na murawie spędził jednak zaledwie 445 minut.

W razie niepowodzenia z Vignato, Sassuolo będzie chciało spróbować wypożyczyć Nicolę Sansone.

Dla 30-letniego lewoskrzydłowego byłby to powrót na MAPEI Stadium, gdzie występował od stycznia 2014 do lipca 2016 roku, a następnie za 13 milionów euro trafił do Villarrealu.

Sansone podobnie jak Vignato nie zalicza się do kluczowych graczy w układance Sinisy Mihajlovicia. Wychowanek Bayernu Monachium w trwających rozgrywkach wystąpił w 15 ligowych meczach, w których zanotował 4 asysty.

3-krotny reprezentant Włoch związany jest z Bologną umową do 30 czerwca 2023 roku.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz