You are here: Home » Główne newsy » Empoli pewnie pokonuje Sassuolo

Empoli pewnie pokonuje Sassuolo

W jednym z niedzielnych meczów 24.kolejki Serie A, Empoli FC pokonało na własnym stadionie U.S. Sassuolo Calcio 3:0. Bramki dla ekipy gospodarzy strzelili Rade Krunic, Afriyie Acquah i Diego Farias.

Oba zespoły podchodziły do niedzielnej potyczki po porażkach w minionej serii gier. Neroverdi ulegli Juventusowi 0:3, natomiast beniaminek włoskiej ekstraklasy przegrał z Lazio 0:1.

Faworytem tego spotkania wydawali się piłkarze U.S. Sassuolo, którzy w sezonie 2016/2017 dwukrotnie pokonali Empoli (3:0 i 3:1).

Lepiej w spotkanie to weszło jednak Empoli. Kapitalną okazję miał Krunić jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i wróciła w polę gry.

Swoją szansę na strzelenie bramki mieli też Czarno-Zieloni, jednak Khouma Babacar uderzył niecelnie.

Co się nie udało wcześniej udało się w 34.minucie. Kapitalnym rajdem popisał się Rade Krunić. Bośniak mijał niczym tyczki piłkarzy Sassuolo i technicznym uderzeniem pokonał Andrea Consigliego.

Trzy minuty później gospodarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Afriyie Acquah, który pewnie wykorzystał podanie od Diego Fariasa.

W pierwszej połowie więcej okazji już nie było i to gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

W 60.minucie Empoli podwyższyło prowadzenie na 3:0. Kapitalną akcją popisał się bohater tego meczu Diego Farias, który do asysty dołożył bramkę.

Sassuolo probówało zmienić wynik meczu, ale albo Babacar nie trafił po strzale głową w bramkę, albo uderzenie Locatellego pewnie obronił Bartłomiej Drągowski.

Szansę na 4 bramką mieli jeszcze piłkarze Empoli, jednak Antonio La Gumina trafił w boczną siatkę.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 i 3 punkty zostały na Stadio Castellani.

Empoli ? Sassuolo 3:0 (2:0)

Bramki: Rade Krunic 34′, Afriyie Acquah 37′, Diego Farias 60′,

Empoli: Drągowski ? Silvestre, Dell?Orco, Veseli ? Lorenzo, Krunić (88.Ucan), Bennacer, Acquah (79.Brighi), Pasqual ? Caputo, Farias (68.La Gumina)

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Mangani, Peluso, Rogerio ? Locatelli, Sensi, Duncan (46.Bourabia)? Boga, Babacar (76.Matri), Brignola (46.Berardi)

Żółte kartki: Pasqual – Sensi, Berardi, Bourabia

Sędzia główny: Maurizio Mariani