You are here: Home » Główne newsy » Falcinelli bohaterem Sassuolo! Inter na kolanach!

Falcinelli bohaterem Sassuolo! Inter na kolanach!

U.S. Sassuolo Calcio pokonało na własnym stadionie Inter Mediolan 1:0 (1:0) w meczu 18.kolejki Serie A. Bramkę na wagę wygranej strzelił w 34.minucie Diego Falcinelli, który strzałem głową nie dał szans Handanoviciowi i umieścił piłkę w siatce.

Dla Nerazzurrich to druga w tym sezonie i druga z rzędu porażka w lidze. Neroverdi z kolei wygrali trzeci raz pod rząd i dzięki temu uciekli już na 5 punktów od strefy spadkowej.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do gości, którzy mieli zdecydowanie więcej sytuacji i zdecydowanie częściej byli w polu karnym Sassuolo. W 25.minucie kapitalną okazję na strzelenie bramki zmarnował Mauro Icardi, który uderzył tuż obok słupka. Kilka chwil później przed swoją szansą stanął Ivan Perisic, ale piłkę po jego strzale głową pewnie wybronił Consigli.

Minuty mijały i w 34 niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po kapitalnym kilkudziesięcio metrowym rajdzie Matteo Politano dośrodkował z prawej strony boiska, a głową do siatki z kilku metrów trafił Diego Falcinelli. Mimo prób wyrównania przez Inter wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie.

Ulec mógł w 48.minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Interu, za zagranie ręką przez Francesco Acerbiego. Strzału z wapna na bramkę nie zdołał jednak zamienić Mauro Icardi, którego uderzenie kapitalnie obronił jeden z ojców tej wygranej Consigli.

W kolejnych minutach Sassuolo skutecznie broniło dostępu do własnej bramki, a Inter nie wykorzystywał swoich okazji do wyrównania i jedne z najważniejszych punktów w dotychczasowych rozgrywkach zostały na MAPEI Stadium.

23.12.2017, godz. 15:00 MAPEI Stadium ? Citta del Tricolore

US SASSUOLO ? INTER MEDIOLAN 1:0 (1:0)

Bramki: Diego Falcinelli 34′,

SASSUOLO (4-3-3): Consigli ? Lirola, Galdaniga, Acerbi, Peluso, Missiroli, Magnanelli, Duncan (90.min Cannavaro), Berardi (63.min Ragusa), Politano (83.min Mazzitelli), Falcinelli

INTER (4-2-3-1): Handanović ? D?Ambrosio (77.min Dalbert), Skriniar, Miranda (80.min Joao Mario), Cancelo, Gagliardini, Borja Valero, Candreva, Brozović (46.min Eder), Perisić, Icardi.

Żółte kartki: Magnanelli – Brozovic, Cancelo

Widzów: 19 000

Sędzia główny: Daniele Doveri