You are here: Home » Główne newsy » Ferrari i Tripaldelli na celowniku Bolonii

Ferrari i Tripaldelli na celowniku Bolonii

Ferrari i Tripaldelli na celowniku Bolonii
Fot. canalesassuolo.it

Jak donosi Corriere dello Sport, Bologna jest zainteresowana pozyskaniem dwóch piłkarzy Sassuolo Calcio.

Popularni Rossoblu chcą wzmocnić linię obrony przed nowym sezonem. Bliski dołączenia do klubu ze Stadio Renato Dall’Ara jest Lorenzo De Silvestri z Torino, a następnymi piłkarzami na liście są Gian Marco Ferrari oraz Alessandro Tripaldelli.

Pierwszy z nich co okienko transferowe jest łączony z opuszczeniem ekipy z MAPEI Stadium. Były piłkarz m.in. Parmy czy Crotone w minionym sezonie wystąpił łącznie w 24 meczach Sassuolo, w których zaliczył 2 asysty.

Jeśli chodzi o Tripaldellego to jest on alternatywą dla Bolonii jeśli nie uda się jej ściągnąć z Heart of Midlothian FC utalentowanego 18-letniego lewego obrońcy Aarona Hickeya, który w sezonie 2019/2020 rozegrał dla szkockiego klubu 30 spotkań i zanotował w nich 1 trafienie oraz 1 kończące podanie. Z kolei Tripaldelli rozegrał zaledwie 3 spotkania, a na murawie spędził 192 minuty.

Odnośnie transferu Ferrariego kluczem ma być kwota jaką zażądają włodarze Sassuolo. Włoska prasa rozpisuje się o 6-7 milionach euro za wypożyczenie z obowiązkiem wykupienia go latem 2021 roku.

Jeśli Giovanni Carnevali nie zaakceptuje takich warunków to sternicy Bolonii będą poszukiwać środkowego defensora poza granicami Włoch.

Brany jest również wariant włączenia któregoś z piłkarzy klubu ze stolicy regionu Emilia-Romania.

Patrząc na dobre relacje między obiema stronami może zakończyć się to różnie.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz