You are here: Home » Główne newsy » Fiorentina zainteresowana pozyskaniem Gianluci Scamacci

Fiorentina zainteresowana pozyskaniem Gianluci Scamacci

Fiorentina zainteresowana pozyskaniem Gianluci Scamacci
Fot.calcionews24.com

Jak donosi Fiorentina.it, ACF Fiorentina jest zainteresowana pozyskaniem Gianluci Scamacci.

21-letni rosły napastnik jest zawodnikiem Sassuolo Calcio, jednak obecny sezon spędza na wypożyczeniu w FC Genoi, gdzie spisuje się znakomicie.

Rosły bo mierzący 195 centymetrów wzrostu snajper w bieżących rozgrywkach strzelił łącznie 6 bramek i zaliczył 1 asystę w 9 meczach Gryfonów.

Bardzo dobra postawa na początku tego sezonu po raz kolejny przykuła uwagę wielu klubów na czele ze wspomnianą Violą, która interesowała się młodzieżowym reprezentantem Włoch już wcześniej i wciąż sonduje rynek w poszukiwaniu klasowego napastnika.

Podstawowym napastnikiem Fiorentiny jest Dusan Vlahovic, jednak 20-letni Serb nie imponuje formą, gdyż w 9 ligowych meczach strzelił zaledwie 1 bramkę. Równie słabo prezentują się inni ofensywni piłkarze tego klubu tj, Patrick Cutrone, który nie trafił jeszcze do siatki rywali, oraz Christian Kouame, który z kolei w 10 meczach podobnie jak Vlahovic zaliczył 1 trafienie.

Swego czasu pisano, że Fiorentina jest zainteresowana pozyskaniem Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin, jednak ponowne ściągnięcie reprezentanta Polski do Włoch nie będzie łatwym zadaniem.

Stąd ponowne zainteresowanie Scamaccą, w którego pozyskanie chce włączyć się dyrektor sportowy ekipy ze Stadio Artemio Franchi, Daniele Prade.

Obaj Panowie znają się dobrze z czasów gry Scamacci w AS Romie.

Umowa byłego piłkarza m.in. PSV Eindhoven z Sassuolo obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz