You are here: Home » Główne newsy » Genoa wygrywa z Sassuolo

Genoa wygrywa z Sassuolo

W jednym z niedzielnych spotkań 18.kolejki Serie A, Genoa pokonała na własnym stadionie Sassuolo Calcio 2:1. Bohaterem gospodarzy został Goran Pandev, który w 86.minucie strzelił zwycięską bramkę.

Oba zespoły podchodziły do tej potyczki z chęcią zdobycia 3 punktów po przegranych w minionej serii gier. Gryfoni w poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe aż 0:4 z Interem Mediolan, natomiast Neroverdi ulegli SSC Napoli 1:2 tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Lepiej w spotkanie to weszli goście, którzy mogli objąć prowadzenie m.in po uderzeniu głową Traore, jednak kapitalnie bronił Mattia Perin, który powrócił do Genoi na zasadzie wypożyczenia z Juventusu.

Sassuolo szukało okazji do strzelenia bramki, jednak w 29.minucie to Genoa wyszła na prowadzenie. Antonio Sanabrię w polu karnym faulował Pedro Obiang, a do siatki rywali strzałem „z wapna” trafił Domenico Criscito.

Zaledwie 4.minuty później Sassuolo doprowadziło do wyrównania. Podanie od Manuela Locatelliego na bramkę zamienił Pedro Obiang. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Genoi i wpadła do siatki obok bezradnego Perina.

W 36.minucie Genoa mogła ponownie wyjść na prowadzenie jednak kapitalnie zachował się Andrea Consigli, który najpierw obronił strzał, a potem dobitkę Stefano Sturaro.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugich 45 minutach oba zespoły miały mnostwó okazji do strzelenia bramki.

W 71.minucie Czarno-Zieloni ponownie trafili do siatki Genoi. Filip Djuricic wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Mattię Perina.

Po skorzystaniu z VAR-u sędzia prowadzący to spotkanie Pan Massimiliano Irrati postanowił jednak nie uznawać bramki, gdyż u Serba odgwizdane zostało zagranie ręką.

Co się nie udało Sassuolo, udało się w 86.minucie Genoi. Goran Pandev otrzymał podanie od Andrea Favilliego i na raty pokonał Consigliego.

Mimo prób wyrównania Sassuolo nie zmieniło wyniku spotkania i 3 punkty zostały na Stadio Luigi Ferraris.

Genoa – Sassuolo 2:1 (1:1)

Bramki: Domenico Criscito 29′(k), Goran Pandev 86′, – Pedro Obiang 33′,

Genoa: Perin ? Romero, Biraschi, Criscito ? Ankersen, Sturaro (79.Cassata), Radovanovic, Jagiełło (72.Behrami), Pajac ? Pandev, Sanabria (69.Favilli)

Sassuolo: Consigli ? Toljan, Romagna, Ferrari, Kyriakopoulos ? Locatelli, Obiang ? Boga (77.Berardi), Duncan (53.Djuricic), Traore (90.Raspadori) ? Caputo

Żółte kartki: Criscito, Sturaro, Sanabria, Biraschi – Duncan, Locatelli, Romagna, Toljan, Obiang

Widzów: 21033

Sędzia główny: Massimiliano Irrati