You are here: Home » Główne newsy » Hendrik Van Crombrugge następcą Andrei Consigliego?

Hendrik Van Crombrugge następcą Andrei Consigliego?

Hendrik Van Crombrugge następcą Andrei Consigliego
Fot. archyde.com

Hendrik Van Crombrugge dołączył do listy potencjalnych następców Andrei Consigliego, jeśli ten zdecyduje się odejść z Sassuolo Calcio – informuje Tuttomercatoweb.

33-letni Consigli od 6 lat jest numerem 1. w bramce Neroverdich, jednak od dłuższego czasu łączony jest z odejściem z MAPEI Stadium. Wychowanek Atalanty Bergamo przyznał swego czasu, że mimo iż jest mu bardzo dobrze w ekipie Czarno-Zielonych, to jeśli nadarzy się okazja na przejście do lepszej drużyny to chciałby z niej skorzystać przed zakończeniem piłkarskiej kariery.

Swego czasu Consigli łączony był z Lazio Rzym, jednak po tym jak do klubu ze stolicy Włoch przyszedł Pepe Reina to wątpliwe by Biancocelesti nadal byli nim zainteresowani, a i sam Consigli nie miałby łatwo wywalczyć sobie miejsca między słupkami z Thomasem Strakoshą i wspomnianym Pepe Reiną.

Mimo wszystko włodarze Sassuolo sondują rynek w poszukiwaniu nowej jedynki na wypadek ewentualnego pożegnania Andrei Consigliego.

W orbicie zainteresowań Neroverdich znajdowali się wcześniej m.in. Alessio Cragno z Cagliari Calcio, Marco Sportiello z Atalanty Bergamo czy Marco Silvestri z Hellasu Verona. Ten ostatni na łamach włoskiej prasy wyznał, że nie zamierza odchodzić z klubu z miasta Romea i Julii.

Teraz do wspomnianego tercetu, a właściwie duetu dołączyły takie nazwiska jak Ignacio Peña Sotorres znany jako Iñaki Peña, czyli 21-letni bramkarz rezerw Barcelony, 29-letni Luigi Sepe z Parmy czy ostatnio brany pod uwagę jako główny kandydat czyli 27-letni Hendrik Van Crombrugge z Anderlechtu.

Według dziennikarzy TuttomercatoWeb przedstawiciele Sassuolo nawiązali już bezpośredni kontakt z włodarzami popularnych Paarswit. Zgodę na ten transfer wydał sam Roberto De Zerbi.

Van Crombrugge co prawda nie zadebiutował jeszcze w reprezentacji Belgii, ale cały czas otrzymuje do niej powołania.

W rozpoczętym sezonie 2020/2021 wychowanek Standardu Liege wystąpił w 3 meczach Anderlechtu i przepuścił 4 bramki. Włodarze Les Mauve et Blanc jak inaczej nazywa się ten klub są gotowi sprzedać swojego piłkarza za około 8 milionów euro.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz