You are here: Home » Główne newsy » Jens Odgaard na celowniku AZ Alkmaar

Jens Odgaard na celowniku AZ Alkmaar

Jens Odgaard na celowniku AZ Alkmaar
Fot. sempreinter.com

Jak donoszą holenderskie media AZ Alkmaar jest faworytem do pozyskania Jensa Odgaarda.

23-letni napastnik jest piłkarzem Sassuolo Calcio od lipca 2018 roku, kiedy to za 5 milionów euro przyszedł z Interu Mediolan.

Etatowy młodzieżowy reprezentant Danii nigdy tak naprawdę nie otrzymał szansy pokazania się w pierwszej drużynie Neroverdich i ma za sobą już kilka wypożyczeń do innych klubów.

Odgaard w minionym sezonie przebywał na wypożyczeniu w RKC Waalwijk, dla którego strzelił 11 bramek i zaliczył 3 asysty w 33 meczach.

Była to dla niego już druga przygoda na boiskach Eredivisie, gdyż od lipca 2019 roku do czerwca 2020 roku na podobnej zasadzie występował w SC Heerenveen, gdzie również pokazał się z dobrej strony bo w 27 meczach zaliczył 7 trafień i 1 kończące podanie.

Jak się okazuje wychowanek Lyngby BK może pozostać na kolejne lata w Holandii, gdyż zainteresowanie nim wykazuje AZ Alkmaar, które minioną kampanię zakończyło na 5 miejscu w tabeli i zagra w europejskich pucharach.

Za Odgaarda AZ ma zapłacić Sassuolo około 4 milionów euro. Umowa rosłego bo mierzącego 188 centymetrów napastnika wygasa z końcem czerwca 2023 roku.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz