You are here: Home » Główne newsy » Khouma Babacar piłkarzem FC Kopenhagi

Khouma Babacar piłkarzem FC Kopenhagi

Superligaen
Foto. Andreas Højberg, FCK.DK

Khouma Babacar został nowym zawodnikiem FC Kopenhagi – poinformował duński klub za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Z popularnymi Lwami 28-letni napastnik związał się umową do 30 czerwca 2025 roku.

3-krotny reprezentant Senegalu przez ostatnie półtora roku przebywał na wypożyczeniu w Alanyasporze. Włodarze klubu z nad Bosforu mieli możliwość wykupienia wychowanka Fiorentiny, jednak z niej skorzystali.

W związku z tym faktem Babacar wrócił do Neroverdich, gdzie od początku było wiadomo, że nie znajduje się on w planach Alessio Dionisiego, a co za tym idzie otrzymał zielone światło na poszukiwanie sobie nowego klubu.

Zainteresowanie nim wyrażały takie ekipy jak Pisa, Monza czy Saint-Etienne. Ostatecznie „Baba” wylądował w stolicy Danii, gdzie o miejsce w składzie będzie walczył z utalentowanymi 18-letnim Rasmusem Hojlundem oraz 22-letnim Jonasem Windem. Piłkarzami tego klubu są Kamil Wilczek oraz Kamil Grabara.

Babacar był piłkarzem Sassuolo od stycznia 2018 roku. Najpierw na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Fiorentiny, by następnie za 7 milionów euro zostać wykupionym.

Pomijając wypożyczenia do US Lecce czy wspomnianego Alanyasporu to Babacar rozegrał dla Sassuolo 44 spotkania, w których strzelił 9 bramek i zaliczył 4 asysty.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz