You are here: Home » Główne newsy » Kogo do Szachtara zabierze Roberto De Zerbi?

Kogo do Szachtara zabierze Roberto De Zerbi?

Kogo do Szachtara zabierze Roberto De Zerbi
Fot. sport.virgilio.it

Jak donosi znany włoski dziennikarz sportowy Alfredo Pedulla, Marlon Santos ma być pierwszym piłkarzem Sassuolo, którego Roberto De Zerbi będzie chciał ściągnąć do Szachtara Donieck.

Po tym jak włoskie media obiegła informacja, że Roberto De Zerbi obejmie od nowego sezonu Szachtar Donieck to wszyscy zaczęli rozpisywać się na temat kogo 41-letni szkoleniowiec będzie chciał zabrać ze sobą do ekipy popularnych Górników.

Swego czasu La Gazzetta dello Sport informowała, że oprócz brazylijskiego defensora De Zerbi będzie chciał pozyskać do ukraińskiego klubu takich zawodników jak Andrea Consigli, Filip Djuricic, Jeremie Boga czy Vlad Chiriches.

W/W wymienieni gracze są podstawowymi zawodnikami w układance byłego opiekuna Benevento oraz czołowymi we włoskiej ekstraklasie jak chociażby wspomniany Boga patrząc pod kątem udanych dryblingów.

Wiadome jest również to, że nie każdy z nich będzie chciał odejść z klubu z regionu Emillia-Romania i przenieść się do Szachtara, który ze względu na konflikty wojenne na Ukrainie nie może występować na Donbas Arenie w Doniecku i obecnie swoje mecze rozgrywa na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Kto i (czy?) odejdzie z Sassuolo do Szachtara dowiemy się zapewne z czasem. Wszystko wskazuje jednak na to, że po odejściu Roberto De Zerbiego ekipę z MAPEI Stadium może czekać przebudowa.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz