You are here: Home » Główne newsy » Letschert już po operacji. Długa przerwa w grze Holendra

Letschert już po operacji. Długa przerwa w grze Holendra

Obrońca Sassuolo Timo Letschert przeszedł dzisiaj operację po zerwaniu przedniego więzadła krzyżowego w lewym kolanie. Teraz 24-letniego obrońcę czeka długa przerwa od treningów.

Letschert doznał urazu w zeszłą niedzielę podczas wysoko przegranego spotkania z Lazio (6:1) i musiał opuścić boisko już w 21. minucie. O ogromnym pechu może mówić również jego zmiennik w tym spotkaniu, Federico Peluso, który z kolei musiał opuścić murawę w 43.minucie po tym jak złamał nos.

Operację tą przeprowadził w Mediolanie profesor Herbert Schoenhuber, wspierany przez klubowego lekarza „Neroverdich” Franco Combiego.

Sassuolo za pośrednictwem klubu potwierdziło, że operacja zakończyła się powodzeniem, ale nie podała jak długo będzie zmuszony pauzować Holender.

Tego typu urazy zwykle wymagają co najmniej 5-6 miesięcy przerwy.

W obecnym sezonie Letschert wystąpił w 5 ligowych meczach, spędzając na murawie 381 minut.