You are here: Home » Główne newsy » Matri daje wygraną z Sampdorią

Matri daje wygraną z Sampdorią

U.S. Sassuolo Calcio wygrało na wyjeździe z UC Sampdorią 1:0 (0:0), a jedynego gola strzelił tuż przed końcem spotkania Alessandro Matri.

Od początku spotkania na Stadio Luigi Ferraris przeważali gospodarze, którzy mieli swoje okazje do strzelenia bramki. Najbliżej pokonania Andrea Consigliego byli Matias Silvestre oraz Dennis Praet. Zarówno w sytuacji argentyńskiego obrońcy jak i belgijskiego pomocnika piłka minimalnie omijała prawy słupek.

W ostatnich minutach pierwszej połowy swoje okazje zmarnowali piłkarze Beppe Iachiniego. Najpierw bliski strzelenia gola był Domenico Berardi, który znalazł się w polu karnym, a minutę później bardzo groźny strzał oddał Matteo Politano, który skierował piłkę w prawe okienko bramki. Tutaj jednak kapitalnie spisał się Emiliano Viviano.

W pierwszych minutach drugiej połowy ponownie przed szansą na strzelenie bramki stanął Matteo Politano. Popularni Neroverdi przeprowadzili wręcz wzorcową kontrę, ale koniec końców piłka po uderzeniu o kilka centymetrów minęła prawy słupek bramki gospodarzy.

Kilkadziesiąt sekund później to co się nie udało wcześniej udało się teraz piłkarzom U.S. Sassuolo Calcio. Domenico Berardi skierował piłkę do siatki, ale arbiter prowadzący to spotkanie Claudio Gavillucci odgwizdał spalonego.

W 82.minucie wydawało się, że będzie już 0:1. Po zagraniu reką w polu karnym Gianmacro Ferrariego sędzia Gavillucci podyktował rzut karny dla Sassuolo. Strzał z wapna zmarnował jednak Matteo Politano, którego strzał znakomicie obronił Emiliano Viviano. Jedenastka ta jest już piątą w obecnym sezonie zmarnowaną przez piłkarzy The Black and Greens.

W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry piłkarze Sassuolo przeważali i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Alessandro Matri wykorzystał podanie od Antonino Ragusy i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Mimo doliczonych 6 minut wynik spotkania nie uległ zmianie i 3 punkty zgarnęło Sassuolo, które wygrało drugie spotkanie pod rząd.

Dzięki wygranej podopieczni Beppe Iachiniego awansowali na 15 pozycję w tabeli i mają 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Sampdoria natomiast pozostała na 6 miejscu w tabeli.

17.12. godz. 15:00, Stadio Luigi Ferraris

SAMPDORIA GENUA ? SASSUOLO 0:1 (0:0)

Bramki: Alessandro Matri 90′,

Sampdoria: Viviano ? Strinic, Ferrari, Silvestre, Bereszyński ? Praet, Torreira, Barreto ? Ramirez (79.min Kownacki) ? Zapata (57.min Caprari), Quagliarella

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso ? Missiroli, Magnanelli, Duncan ? Berardi (73.min Matri), Falcinelli (90.min Cannavaro), Politano (88.min Ragusa)

Żółte kartki: Ramirez – Falcinelli, Lirola, Berardi, Goldaniga, Consigli, Ragusa

Widzów: 17573

Sędzia główny: Claudio Gavillucci

W 83.minucie rzutu karnego nie wykorzystał Matteo Politano.