You are here: Home » Główne newsy » Milan pokonuje Sassuolo. Leao przeszedł do historii.

Milan pokonuje Sassuolo. Leao przeszedł do historii.

W jednym z niedzielnych spotkań 13.kolejki Serie A Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie z AC Milanem 1:2.

Oba zespoły podchodziły do tego meczu z chęcia odniesienia upragnionego zwycięstwa. Neroverdi w minionej kolejce zremisowali z Fiorentiną 1:1.

Z kolei Rossoneri to lider włoskiej ekstraklasy. Podopieczni Stefano Piolego ostatnio złapali jednak zadyszkę bo najpierw zremisowali z Parmą 2:2, a następnie takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie z Genoą.

Bardzo szybko bo już w 7 sekundzie goście strzelili bramkę, a jej autorem był Rafael Leao. Portugalski napastnik zapisał się w ten sposób w historii Serie A jako najszybszy strzelec gola.

W kolejnych minutach Milan stwarzał sobie kolejne okazje do podwyższenia wyniku. W 9.minucie piłkę do siatki Sassuolo po podaniu Leao skierował Hakan Calhanoglu, jednak sędzia po analizie VAR anulował bramkę reprezentanta Turcji.

Goście niedzielnej potyczki nie zamierzali zwalniać tempa. Co się nie udało w 9.minucie udało się w 26 za sprawą Alexisa Saelemaekersa, który otrzymał podanie od Theo Hernandeza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Mimo okazji z obu stron w pierwszej połowie wynik spotkania nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie meczu obie ekipy próbowały zmienić wynik i udało się to, ale dopiero w 89.minucie po sprytnym strzale z rzutu wolnego Domenico Berardiego.

W doliczonym czasie gry Neroverdi próbowali wyrównać wynik meczu, ale ostatecznie to Milan wygrał i utrzymał pierwsze miejsce w Serie A.

Sassuolo po 13.kolejkach plasuje się na 6 pozycji.

US Sassuolo – AC Milan 1:2 (0:2)

Bramki: Domenico Berardi 89′, – Rafael Leao 1′, Alexis Saelemaekers 26′,

Sassuolo: Consigli – Toljan (61.Muldur), Marlon, Ferrari, Rogerio (46.Kyriakopoulos) – Bouarbia – Lopez, Berardi, Djuricic (57.Boga), Traore (86.Obiang) – Defrel (46.Caputo)

Milan: G. Donnarumma – Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez – Tonali (46.Krunic), Kessie – Saelemaekers (79.Castillejo), Calhanoglu (86.Maldini), Diaz (57.Hauge) – Leao

Żółte kartki: Berardi – Kessie, Calabria, Romagnoli