You are here: Home » Główne newsy » Milan rozbił Sassuolo na MAPEI Stadium

Milan rozbił Sassuolo na MAPEI Stadium

W jednym z najciekawszych spotkań 7.kolejki Serie A, Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie z Milanem aż 1:4. Do drugiej wygranej w obecnym sezonie popularnych Rossonerich poprowadził Suso.

O ile historia bezpośrednich spotkań w ostatnich grach była znacznie na korzyść na gości, to cichym faworytem było jednak Sassuolo, które bardzo dobrze wystartowało w tym sezonie, czego nie można było powiedzieć o podopiecznych Gennaro Gattuso, którzy od 3 spotkań nie potrafili wygrać.

Od samego początku lepiej w spotkanie to weszli piłkarze Milanu, a swoją okazję miał wspomniany Suso, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki bramki Andrea Consigliego i wróciła na boisko.

W 22.minucie Milan był bliski objęcia prowadzenia, jednak piłkę po strzale Francka Kessiego tuż sprzed linii bramkowej wybił Pol Lirola.

Swoje okazje mieli również gospodarze, a najgroźniejszą z nich miał Federico Di Francesco, jednak w akcji sam na sam strzelił wprost w Gianluigiego Donnarummę.

W 39.minucie ekipa Il Diavolo wyszła na prowadzenie. Po przebiegnięciu prawie połowy boiska, Franck Kessie precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Consigliego.

Jak się okazało w dalszych minutach było to jedyne trafienie w pierwszych „3 kwadransach”.

Podobnie jak pierwsza tak i druga odsłona meczu rozpoczęła się pod dyktando Milanu. W 50.minucie meczu technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Suso i Milan prowadził już 2:0.

10 minut później było już 3:0. Tym razem Consigliego pokonał mocnym uderzeniem zastępujący Gonzalo Higuaina, Samu Castillejo.

Wypunktowane Sassuolo stać było w tym spotkaniu na strzelenie jednego honorowego gola. W 68.minucie Donnarummę pokonał strzałem przy słupku Filip Djuricic.

Kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:3, w doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę, a czwartą dla Rossonerich strzelił Suso.

Ostatecznie wynik spotkania to 1:4 dla Milanu.

Sassuolo Calcio – AC Milan 1:4 (0:1)

Bramki: Filip Djuricic 68′, – Franck Kessie 39′, Suso 50′, 94′, Samu Castillejo 60′,

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Marlon, Ferrari, Rogerio ? Bourabia (58′ Djuricić), Locatelli, Sensi ? Berardi (75′ Babacar), Boateng, Di Francesco (57′ Boga)

Milan: Donnarumma ? Abate (90′ Calabria), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez ? Kessie, Biglia, Bonaventura ? Suso, Castillejo (72′ Cutrone), Calhanoglu (77′ Laxalt)

Żółte kartki: Rogerio – Biglia