You are here: Home » Główne newsy » Napoli pewnie ogrywa Sassuolo

Napoli pewnie ogrywa Sassuolo

Śmiało można napisać, że SSC Napoli zgodnie z wszelkimi założeniami i planami pokonało U.S. Sassuolo Calcio w niedzielnym meczu 11.kolejki Serie A. Popularni Partenopei wygrali na własnym stadionie 3:1, a do siatki gości trafiali Allan, Jose Maria Callejon oraz niezawodny Dries Mertens.

Pierwszą poważną okazję w tym spotkaniu mieli jednak Neroverdi. W 11 minucie meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez Stefano Sensiego, Pepe Reinę przed wyjmowaniem piłki z siatki uratowała poprzeczka.

Odpowiedź ze strony gospodarzy była niemalże natychmiastowa, jednak Marek Hamsik nie popisał się i trafił prosto w Andrea Consigliego.

Jak mawia stare przysłowie „co się odwlecze to nie uciecze”, parę chwil później było już jednak 1:0 dla Napoli. Fatalne zachowanie wspomnianego Sensiego przed polem karnym wykorzystał pewnie Brazylijczyk Allan i bez problemów umieścił on piłkę w bramce.

W 41 minucie mieliśmy już remis. Swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Diego Falcinelli, który uciekł z krycia Raulowi Albiolowi i nie dał najmniejszych szans Pepe Reinie.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, w 44 minucie na ponowne prowadzenie wyszło Napoli. I tym razem nie obyło się bez błędu piłkarza Sassuolo. Andrea Consigli wychodząc do dośrodkowania minął się z piłką i futbolówka po wrzutce Jose Marii Callejona zatrzepotała w siatce.

W 54 minucie mieliśmy już praktycznie po meczu. Po rozegraniu rzutu rożnego „na krótko”, Raul Albiol odkupił swoje winy za straconą bramkę i zgrał piłkę do Driesa Mertensa, a ten z bliska umieścił ją w bramce bezradnego Consigliego.

Mimo widocznej gołym okiem okiem przewagi Napoli, Sassuolo nie poddawało się i było bliskie strzelenia bramki na 3:2. Piłka po strzale Francesco Cassaty trafiła jednak w słupek.

Swoją znakomitą okazję w tym spotkaniu miał również reprezentant Polski, Piotr Zieliński. Po jego uderzeniu piłka jednak obiła oba słupki i trafiła wprost w ręce Consigliego.

Ostatecznie mimo innych okazji 3 punkty zostały w Neapolu i pozwoliły zachować podopiecznym Maurizio Sarriego fotel lidera. Sassuolo po 11 seriach gier plasuje się na ostatnim bezpiecznym – 17 miejscu w tabeli.

29.10, godz. 15:00, Stadio San Paolo

SSC NAPOLI ? US SASSUOLO 3:1 (2:1)

Bramki: Allan 22′, Jose Maria Callejon 44′, Dries Mertens 54′, – Diego Falcinelli 41′,

Napoli: Reina ? Maggio, Albiol, Chiriches, Ghoulam ? Allan, Jorginho, Hamsik (67.min Zieliński) ? Callejon (76.min Rog), Mertens, Insigne (80.min Giaccherini)

Sassuolo: Consigli ? Peluso, Acerbi, Cannavaro, Gazzola ? Cassata, Sensi, Mazzitelli (70.min Pierini) ? Ragusa (56.min Missiroli), Falcinelli (85.min Scamacca), Politano

Żółte kartki: Piotr Zieliński, Emanuele Giaccherini – Antonino Ragusa, Francesco Cassata

Widzów: 53609

Sędziował: Luca Pairetto