You are here: Home » Główne newsy » Newcastle ponownie zainteresowane pozyskaniem Rogerio

Newcastle ponownie zainteresowane pozyskaniem Rogerio

Newcastle ponownie zainteresowane pozyskaniem Rogerio
foto. gianlucadimarzio.com

O zainteresowaniu Rogerio ze strony Newcastle United wiadomo nie od dziś.

Popularne Sroki interesują się 24-letnim lewym obrońcą od dawna i były bliskie jego pozyskania chociażby we wrześniu 2020 roku ( o tym więcej tutaj i tutaj ) czy w styczniu 2019 roku, kiedy to Juventus myślał nad skróceniem jego wypożyczenia i sprzedania do angielskiej ekipy.

Ostatecznie jednak ani za pierwszym czy drugim razem wychowanek Internacionalu Porto Alegre nie przeniósł się na St. James’ Park, gdyż włodarze tego klubu woleli sięgnąć po Jamala Lewisa z Norwich City.

Teraz jednak Newcastle ponownie kieruje swój wzrok na Rogerio. Jak donosi Sportitalia fiaskiem zakończyły się negocjacje z Atalantą Bergamo w sprawie transferu Robina Gosensa, który wciąż jest poza grą po odniesieniu poważnej kontuzji. Do przenosin do Newcastle nie jest również przekonany 21-letni lewy obrońca Bayeru Leverkusen, Mitchell Bakker.

W związku z tym faktem włodarze popularnych The Toon zamierzają sięgnąć po Rogerio, który miałby zarabiać w 18 drużynie Premier League 2,5 miliona euro rocznie.

Oba kluby mają usiąść do rozmów co do ewentualnego transferu Rogerio, który w niedzielę przeciwko Torino doznał kontuzji kostki, jednak wydaje się, że uraz ten nie jest aż tak poważny.

W obecnym sezonie były młodzieżowy reprezentant Brazylii wystąpił łącznie w 19 meczach Sassuolo, w których zaliczył 2 asysty. W sumie dla Czarno-Zielonych rozegrał 114 spotkania, w których zanotował 2 trafienia i 5 kończących podań.

Umowa Rogerio z Sassuolo obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz