You are here: Home » Główne newsy » Parma pokonuje Sassuolo w derbach regionu dell’Emilia

Parma pokonuje Sassuolo w derbach regionu dell’Emilia

Parma pokonuje Sassuolo w derbach regionu dell'Emilia

Fot it.eurosport.com

W pierwszym niedzielnym meczu 13.kolejki Serie, Parma pokonała na Stadio Ennio Tardini, Sassuolo Calcio 2:1.

Dla obu ekip spotkanie to, które nazywa się derbami dell’Emilia było spotkaniem, które w razie wygranej dawało miejsce w strefie pucharowej.

Neroverdi podchodzili do tej potyczki po wygranej z Chievo 0:2 i remisie 1:1 z S.S. Lazio. Z kolei Gialloblu przystępowali do tego meczu po wygranej z Torino 1:2 i bezbramkowym remisie z Frosinone.

Lepiej w to spotkanie weszli podopieczni Roberto D’Aversy, którzy już w 5.minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Gervinho. Strzał Iworyjczyka obronił Andrea Consigli, jednak przy dobitce nie miał najmniejszych szans.

Gospodarze nie odpuszczali i szukali swoich okazji by jak najszybciej podwyższyć wynik. W 25.minucie im się to udało a drugiego gola dla beniaminka zdobył Bruno Alves.

W 36.minucie piłkarze Sassuolo zdobyli kontaktową bramkę. Rzut karny po faulu Bruno Alvesa na bramkę zamienił Khouma Babacar.

Mimo prób z obu stron w pierwszej połowie nie padły już żadne bramki.

W drugiej odsłonie kibice zebrani na Stadio Ennio Tardini nie mogli narzekać na brak emocji. Obie drużyny stwarzały sobie okazje do strzelenia bramki.

Swoje okazje mieli m.in. Babacar, który w 61.minucie próbował zaskoczyć Luigiego Sepe, jednak jego uderzenie nie było precyzyjne, czy Alessandro Matri, jednak tutaj kapitalnie zachował się wypożyczony z Napoli bramkarz gospodarzy.

W 86.minucie przed szansą na strzelenie drugiego gola stanął Gervinho, jednak tym razem Andrea Consigli nie dał pokonać się Iworyjczykowi.

Ostatecznie derby dell’Emilia zakończyły się wygraną gospodarzy, którzy dzięki 3 punktom awansowali na 6 pozycję w tabeli.

Parma Calcio 1913 – U.S. Sassuolo Calcio 2:1 (2:1)

Bramki: Gervinho 6′, Bruno Alves 25′, – Khouma Babacar 36′ (k),

Parma: Sepe, Iacoponi, Alves, Bastoni (81.min Gazzola), Gagliolo – Grassi, Scozzarella (87.min Stulac), Barilla – Siligardi (66.min Biabiany), Inglese, Gervinho.

Sassuolo: Consigli, Ferrari, Magnani, Marlon – Rogerio, Magnanelli (60.min Djuricic), Duncan (78.min Matri), Bourabia – Boateng (60.min Sensi), Babacar, Berardi

Żółte kartki: Inglese, Alves, Bastoni – Duncan, Marlon, Ferrari, Consigli

Sędzia główny: Paolo Valeri