You are here: Home » Główne newsy » Pechowa 88 minuta! Bologna drugi raz pokonuje Sassuolo

Pechowa 88 minuta! Bologna drugi raz pokonuje Sassuolo

Bologna Calcio pokonała u siebie U.S. Sassuolo Calcio 2:1 w jednym z niedzielnych meczów 25.kolejki Serie A.

Gospodarze po trzech ligowych porażkach z rzędu chcieli za wszelką cenę wygrać. Na 3 punkty dzisiejszego popołudni liczyli również Neroverdi, którzy po porażkach z Atalantą i Juventusem w ostatniej serii gier bezbramkowo zremisowali z Cagliari.

Mecz ten świetnie ułożył się dla Rossoblu, którzy już w 12.minucie objęli prowadzenie. Z kilku metrów do bramki Andrei Consigliego trafił były piłkarz Milanu, Andrea Poli.

Na bramkę gospodarzy próbowali odpowiedzieć Politano i Babacar, jednak przy obu próbach kapitalnie bronił Antonio Mirante.

Co nie udało się wcześniej udało się w 38.minucie. Po rozegraniu na krótko rzutu rożnego i dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony, do piłki dopadł Khouma Babacar i pewnie skierował piłkę do siatki.

Więcej bramek w pierwszych 45 minutach już nie padło. W drugiej połowie zarówno Bologna jak i Sassuolo szukali swoich szans na strzelenie bramki, jednak wynik nie ulegał zmianie aż do pechowej 88.minuty. Najpierw 120 sekund wcześniej w 86.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Edoardo Goldaniga, a następnie zwycięską bramkę strzelił 5-krotny reprezentant Chile, Erick Pulgar.

Bologna w obecnym sezonie drugi raz pokonała Sassuolo i drugi raz 1:0. W pierwszej części sezonu na Mapei Stadium ? Citt? del Tricolore komplet punktów Rossoblu zapewnił Orji Okwonkwo, który strzelił bramkę właśnie w..88.minucie.

18.02 godz. 15:00, Stadio Renato Dall?Ara

FC BOLOGNA ? US SASSUOLO 2:1 (1:1)

Bramki: Andrea Poli 12′, Erick Pulgar 88′, – Khouma Babacar 38′,

Bologna: Mirante ? Krafth, Maio, Gonzalez, Torosidis (83.min Helander) ? Dzemaili(71.min Krejci), Pulgar, Poli ? Falletti (54.min Avenatti), Destro, Di Francesco

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso ? Missiroli (90.min Pierini), Magnanelli, Duncan (70.min Mazzitelli) ? Berardi, Babacar (86.min Ragusa), Politano

Żółte kartki: Peluso, Goldaniga, Ragusa

Czerwone kartki: Goldaniga (86.min za drugą żółtą)

Widzów: 16271