You are here: Home » Główne newsy » Pellegrini wraca do Romy. Ricci wykupiony przez Sassuolo

Pellegrini wraca do Romy. Ricci wykupiony przez Sassuolo

Pellegrini wraca do Romy Ricci wykupiony przez Sassuolo

Fot. romapress.us

Saga związana z transferem Lorenzo Pellegriniego dobiegła końca. AS Roma oficjalnie potwierdziła zakup młodzieżowego reprezentanta Włoch z Sassuolo. Dla 21-latka będzie to powrót do drużyny „Giallorossich” po dwóch latach spędzonych na MAPEI Stadium.

O powrocie Pellegriniego do ekipy „Lupich” pisano już od dłuższego czasu. W końcu po MME U-21 w Polsce AS Roma oficjalnie potwierdziła ponownie sprowadzenie Pellegriniego na mocy klauzuli zawartej w jego umowie z Sassuolo.

Przed dwoma laty włodarze drużyny z wiecznego miasta sprzedali 19-letniego wówczas piłkarza do „Neroverdich” za 1,25 miliona euro, zapewniając sobie jednocześnie możliwość jego odkupienia za 10 milionów do 30 czerwca bieżącego roku.

Pozyskanie utalentowanego środkowa pomocnika było jednym z życzeń nowego opiekuna AS Romy, Eusebio Di Francesco.

Pellegrini został dzisiaj zaprezentowany w „nowych” barwach i podpisał umowę do 2022 roku.

Powrót do Trigorii jest dla mnie czymś niesamowitym i było to moim celem, odkąd trafiłem do Sassuolo. To koronacyjny moment mojej dwuletniej podróży. Chciałbym podziękować Romie i dyrektorowi Monchiemu, który zawsze był mi bliski. Przekazał mi, że chce przebudować zespół i ja mam być jego częścią – wyznał Pellegrini.

Głos w tej sprawie zabrał również wspomniany dyrektor sportowy Romy, Monchi.

Roma jest dumna ze sprowadzenia Pellegriniego do domu. W ostatnich latach Lorenzo dojrzał i zebrał duże doświadczenie w Sassuolo, więc jesteśmy pewni, że może mieć swój wkład w rozwój tej drużyny.

Mający 1 występ w dorosłej reprezentacji Włoch Pellegrini w minionym sezonie wystąpił łącznie w 34 meczach Sassuolo, w których strzelił 8 bramek i zaliczył 8 asyst.

Włodarze „Wilków” poinformowali również, że na zasadzie transferu definitywnego do Sassuolo trafił Federico Ricci. 23-letni prawoskrzydłowy występował w „Sasol” w minionym sezonie na zasadzie wypożyczenia. Wystąpił w 31 meczach i zaliczyl w nich 2 bramki.

Według nieoficjalnych informacji kosztował 4,5 miliona euro.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz