You are here: Home » Główne newsy » Podsumowanie ostatniego dnia mercato

Podsumowanie ostatniego dnia mercato

Podsumowanie ostatniego dnia mercato

fot. Wikipedia.org

Za Nami ostatni dzień mercato, mercato co do którego można mieć mieszane uczucia.

W ostatnim dniu sierpnia wszyscy kibice Sassuolo obserwowali co dzieje się na włoskim rynku, czy uda się pozyskać Duvana Zapatę, Ivana Strinicia, a może Nicolę Murru czy Simone Lo Faso.

Ostatecznie żaden z tych piłkarzy nie trafił na MAPEI Stadium. Zapata i Strinic zostali klubowymi kolegami Murru. Sampdoria za obu piłkarzy zapłaciła Napoli 19 milionów euro, a Simone Lo Faso trafił na zasadzie wypożyczenia do Fiorentiny z opcją transferu definitywnego.

Ostatni dzień mercato uszczuplił również kadrę naszego klubu. Do beniaminka Serie A, Benevento przenieśli się Pietro Iemmello oraz Luca Antei. Pierwszy z nich został wypożyczony za 1 milion euro z opcją przymusowego wykupu za 6 milionów. Na podobnej zasadzie przeniósł się Antei, który również został wypożyczony z obowiązkiem wykupu.

W ostatnich godzinach okienka do Genoi przeniósł się na zasadzie wypożyczenia Federico Ricci. Gryfoni mają możliwość wykupienia go za 11 milionów euro, a Sassuolo odkupienia za kwotę o 3 miliony większą.

W klubie w związku z fiaskiem negocjacji Zapaty, Strinicia czy Murru zostali Alessandro Matri i Federico Peluso. Pierwszy z nich był dogadany z FC Parmą, a drugi z Chievo Verona. Ostatecznie obaj do końca roku będą przywdziewać koszulki naszego klubu.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz