You are here: Home » Główne newsy » Podział punktów na Stadio Olimpico

Podział punktów na Stadio Olimpico

Remis na zakończenie roku. W ostatnim tegorocznym meczu Serie A piłkarze U.S. Sassuolo Calcio zremisowali na wyjeździe 1:1 z Romą.

Rzymianie po dwóch porażkach z Juventusem i Torino w Coppa Italia wyszli na boisko zmotywowani i od początku przejęli inicjatywę.

Pierwszą okazję na strzelenie bramki już w 40 sekundzie meczu miał Edin Dżeko, jednak piłka po strzale Bośniaka powędrowała ponad poprzeczką.

W 8.minucie dwukrotnie na bramkę Alissona strzelał Matteo Politano i o ile przy pierwszym strzale brazylijski goalkeeper nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki, tak przy drugiej interwencji musiał się już nieźle nagimnastykować by nie wyjmować piłki z siatki.

Mimo wielu okazji z obu stron na pierwsze trafienie kibice zebrani na Stadio Olimpico musieli czekać do 31 minuty. Piłkę w pole karne posłał Diego Perotti, ta trafiła pod nogi Edina Dzeko, a ten wyłożył ją jak na tacy Lorenzo Pellegriniemu, który bez problemu pokonał Andrea Consigliego.

W pierwszych 45 minutach jeszcze swoje okazje na zmianę wyniku mieli Antonino Ragusa, Alfred Duncan oraz Aleksandar Kolarov.

Na początku drugiej połowy dwie znakomite okazje do strzelenia bramki miał Radja Nainggolan, jednak za każdym razem piłka mijała słupek bramki, lub na straży stawał bramkarz gości.

W 64.minucie swoją okazję na strzelenie bramki zmarnował Stephan El Shaarawy. Po raz kolejny podczas tego spotkania kapitalnie zachował się Consigli, który później nie dał się pokonać ani Perottiemu, ani Dżeko.

W 78.minucie ku zaskoczeniu Sassuolo udało się wyrównać. Matteo Politano podał do uciekającego skrzydłem Federico Peluso, a ten kapitalnie dośrodkował na głowę Simone Missiroliego, który nie dał żadnych szans Alissonowi na obronę i na tablicy pojawił się wynik 1:1.

W 85.minucie piłka zatrzepotała w siatce Sassuolo po strzale Alessandro Florenziego, jednak arbiter prowadzący to spotkanie Daniele Orsato nie uznał bramki odgwizdując faul i wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Sassuolo w ostatnich 4 ligowych meczach zgromadziło 10 punktów z bilansem 5:2 i zakończy ten rok na 14 miejscu w tabeli z taką samą ilością punktów co 13 Chievo. Roma natomiast przerwała passę dwóch porażek pod rząd i po tej serii gier plasuje się na 4 pozycji ze stratą 2 punktów do 3 Interu.

30.12. godz. 15:00, Stadio Olimpico

AS ROMA ? SASSUOLO 1:1 (1:0)

Bramki: Lorenzo Pellegrini 31′, – Simone Missiroli 78′,

ROMA (4-3-3): Alisson ? Florenzi, Manolas (46.min Juan Jesus), Fazio, Kolarov, Pellegrini (81.min Under), De Rossi, Nainggolan, Schick (49.min El Shaarawy), Perotti, Dzeko.

SASSUOLO (4-3-3): Consigli ? Lirola, Cannavaro, Acerbi, Peluso, Missiroli, Magnanelli, Duncan (72.min Mazzitelli), Ragusa (59.min Matri), Politano (88.min Cassata), Falcinelli

Żółte kartki: Edin Dzeko – Francesco Magnanelli, Diego Falcinelli

Widzów: 37157

Sędzia główny: Daniele Orsato