You are here: Home » Główne newsy » Pol Lirola trafi do Bundesligi?

Pol Lirola trafi do Bundesligi?

Pol Lirola trafi do Bundesligi?

fot. www.sport.es/EFE

Jak donosi „Mundo Deportivo”, Pol Lirola najprawdopodobniej opuści Juventus latem tego roku i przeniesie się do Bundesligi.

19-letni prawy obrońca znalazł się w orbicie zainteresowań Borussii Dortmund, RB Lipsk, Schalke oraz angielskich klubów.

Według hiszpańskiego dziennika zmiana klubu przez wychowanka Espanyolu Barcelona jest nieunikniona, choć podkreśla jasno, że negocjacje nie są jeszcze na najwyższym poziomie.

Kilka tygodniu temu zainteresowanie Lirolą wyrażała FC Barcelona, która widzi w utalentowanym młodym piłkarzu alternatywę dla Hectora Bellerina.

Lirola przeniósł się do Juventusu w styczniu 2015 ze wspomnianego Espanyolu, najpierw na zasadzie półrocznego wypożyczenia, a następnie został wykupiony przez włodarzy „Starej Damy”. W lipcu 2016 roku został włączony do pierwszej drużyny mistrza Włoch i jeszcze w tym samym miesiącu wypożyczony na 2 lata do Sassuolo.

W minionym sezonie wystąpił łącznie w 29 meczach „Neroverdich”, w których strzelił 1 bramkę i zaliczył 4 asysty. Wg. portalu transfermarkt.de jego wartość rynkowa to 4 miliony euro.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz