You are here: Home » Główne newsy » Politano o swoim debiucie w reprezentacji Włoch

Politano o swoim debiucie w reprezentacji Włoch

Politano o swoim debiucie w reprezentacji Włoch

Fot. Corriere.it

Matteo Politano w wygranym 2:1 spotkaniu z Arabią Saudyjską zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Włoch.

24-letni skrzydłowy po meczu wyznał, że mógł dać z siebie więcej oraz to, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości klubowej.

Azzurri pokonali w poniedziałkowy wieczór Arabie Saudyjską 2:1 po trafieniach Mario Balotellego i Andrei Belottiego. Spotkanie to było również debiutem nowego szkoleniowca, Roberto Manciniego. Politano spędził na murawie 76.minut, a zmienił go Simone Verdi.

Pierwsza połowa była dobrą w naszym wykonaniu, słabiej zagraliśmy w drugiej, ale z nowym trenerem pracujemy od kilku dni, więc na wszystko potrzeba czasu – powiedział Politano Rai Sport.

Trener prosił nas abyśmy atakowali, poruszali się szybciej i korzystali z naszej jakości na skrzydłach. Starałem się grać szeroko i tworzyć trochę miejsca dla Alessandro Florenziego, wchodząc do środka pola. W niektórych sytuacjach mogłem zrobić to lepiej.

Politano w letnim okienku transferowym podobnie zresztą jak zimą będzie jednym z najbardziej rozchwytywanym piłkarzy w Serie A. Zainteresowanie nim wyrażają Roma, Juventus, Inter i SSC Napoli, które było bliskie jego zakontraktowania w styczniu.

Mam nadzieję, że nadal będę dawać z siebie wszystko w klubie i wciąż będę się sprawdzał. Jeszcze nic nie zdecydowałem. Mój agent się tym zajmuje, a ja wciąż mam umowę z Sassuolo, więc klub również zdecyduje o mojej przyszłości.

W minionym sezonie Politano był najlepszym strzelcem Neroverdich. W 36 meczach Serie A strzelił 10 bramek i zaliczył 5 asyst. Dołożył również 1 trafienie w 3 spotkaniach Pucharu Włoch.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz