You are here: Home » Główne newsy » Poprzeczka, zmarnowany karny Politano. Sassuolo na remis ze SPAL

Poprzeczka, zmarnowany karny Politano. Sassuolo na remis ze SPAL

U.S. Sassuolo Calcio zremisowało u siebie ze SPAL 2013 1:1 w jednym z niedzielnych meczów 28.kolejki Serie A.

Zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny mecz ten był meczem o przysłowiowe „sześć punktów”. Ewentualna porażka mogła jeszcze bardziej skomplikować sytuację w walce o utrzymanie. Faworytami w tej potyczce byli goście, którzy w ostatnich kolejkach prezentowali się znacznie lepiej niż gospodarze.

Mimo wielu okazji z obu stron, pierwszego gola w meczu kibice obejrzeli w 27.minucie. Na prowadzenie wyszła drużyna gości. Podanie od Pasquale Schiattarelli na bramkę zamienił Mirco Antenucci, który płaskim strzałem między nogami Consigliego trafił do siatki.

180 sekund później mieliśmy jednak już 1:1. Arbiter prowadzący to spotkanie Daniele Doveri podyktował jedenastkę dla Sassuolo za zagrania piłki ręką przez Manuela Lazzariego. Strzał z wapna na bramkę pewnie zamienił Khouma Babacar.

Tuż przed przerwą Neroverdi mogli wyjść na prowadzenie. Tym razem ręką w polu karnym zagrał Grassi, a Pan Doveri ponownie wskazał na jedenasty metr. Tym razem Alex Meret nie dał się pokonać, pewnie broniąć strzał Matteo Politano.

W drugiej sytuacji przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę piłka po strzale Antonino Ragusy trafiła w poprzeczkę.

W drugich 45 minutach obie drużyny szukały okazji do zdobycia zwycięskiego gola. W 54.minucie znakomitą sytuację na strzelenie bramki miał Francesco Acerbi, który w tylko sobie znany sposób nie trafił do siatki Mereta.

Swoich sił w kolejnych minutach próbowali Khouma Babacar, Matteo Politano, Sergio Floccari czy Mirco Antenucci. Bramki nie udalo się zdobyć i tym samym obie jedenastki musiały zadowolić się podziałem punktów.

11.03.2018, godz. 15:00, Mapei Stadium ? Citt? del Tricolore

Sassuolo vs SPAL 1:1 (1:1)

Bramki: Khouma Babacar 31′ (k), – Mirco Antenucci 27′ (k),

Sassuolo: (4-3-3) Consigli ? Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso ? Missiroli (76.min Matri), Magnanelli, Duncan (64.min Mazzitelli) ? Ragusa (84.min Adjapong), Babacar, Politano

SPAL: (3-5-2) Meret ? Vicari, Felipe, Cionek ? Lazzari, Grassi, Kurtić, Schiattarella (90.min Everton), Costa (81.min Drame) ? Antenucci, Paloschi (70.min Floccari)

Sędzia główny: Daniele Doveri