You are here: Home » Główne newsy » Prowadzili 2:0 w Genui i przegrali..

Prowadzili 2:0 w Genui i przegrali..

Sassuolo Calcio prowadziło na Stadio Luigi Ferraris w Genui 2:0, ale ostatecznie przegrało 3:2.

20 listopada 2016 – godz. 12:30 – Genua (Stadio Luigi Ferraris)

UC Sampdoria – U.S. Sassuolo 3:2 (0:0)

Bramki: Fabio Quagliarella 84′, Luis Muriel 86′, 90′ (k), – Federico Ricci 64′, Antonino Ragusa 74′,

Sampdoria: Puggioni, Sala (88. Pereira), Silvestre, Skriniar, Regini, Barreto (70. Praet), Torreira, Linetty, Fernandes (78. Schick), Quagliarella, Muriel

Sassuolo: Consigli, Peluso, Acerbi, Antei, Gazzola, Pellegrini, Missiroli (61. Magnanelli), Mazzitelli, Ragusa(82. Adjapong) , Defrel (75. Matri), Ricci,

Żółte kartki: Sala, Skriniar, Silvestre, Torreira – Antei, Missiroli, Peluso

Widzów: 21:000

Sędziował: Daniele Doveri.

W 13.kolejce Serie A „Neroverdi” grali na wyjeździe z Sampdorią Genua. Gospodarze dzisiejszego meczu mieli o 2 punkty więcej od Sassuolo, a ich dotychczasowy bilans w tym sezonie to: 4 wygrane 3 remisy i 5 porażek. Podopieczni Eusebio Di Francesco przed tą potyczką mieli 4 zwycięstwa 1 remis i aż 7 porażek.

Mimo dogodnych sytuacji ze strony gospodarzy w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej połowie to przyjezdni objęli prowadzenie po strzale Federico Ricciego, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie Antonino Ragusy.

Mimo nacierania na bramkę Consigliego to goście Sassuolo podwyższyło prowadzenie, po trafieniu Antonino Ragusy, którego kapitalnie obsłużył Lorenzo Pellegrini.

Sampdoria zdobyła kontaktowego gola w 84. minucie meczu. Do siatki rywali na raty trafił Quagliarella, który najpierw trafił w słupek, a potem dobił piłkę. Dla doświadczonego snajpera jest to bramka nr 100 w Serie A.

Trzy minuty później było już 2:2. Błąd obrony gości wykorzystał Quagliarella, który zagral do Muriela, a ten skierował piłkę do pustej bramki.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitą okazję zmarnował Matri. Kilkadziesiąt sekund później prowadzący to spotkanie arbiter podyktował rzut karny dla Sampdorii po faulu Anteia na Murielu. Kolumbijczyk pewnie wykorzystał strzał z „wapna” i zapewnił swojej drużynie 3 punkty.