You are here: Home » Główne newsy » Roberto De Zerbi nowym trenerem Sassuolo Calcio

Roberto De Zerbi nowym trenerem Sassuolo Calcio

Roberto De Zerbi nowym trenerem Sassuolo Calcio

Fot. calcio.fanpage.it

Roberto De Zerbi został nowym trenerem U.S. Sassuolo Calcio – poinformował włoski klub za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. 38-letni szkoleniowiec podpisał z Neroverdimi dwuletni kontrakt.

Dzisiejszego poranka, w siedzibie MAPEI w Mediolanie, osiągnięto porozumienie w sprawie powierzenia stanowiska trenera pierwszej drużyny Panu Roberto De Zerbiemu – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Umowa obowiązuje od dnia 1 lipca 2018 roku i przewiduje dwuletni okres jej obowiązywania do czerwca 2020 roku. W najbliższym czasie odbędzie się prezentacja dla przedstawicieli prasy i mediów – czytamy w dalszej części.

De Zerbi zastąpił na tym stanowisku Beppe Iachiniego, który nie tylko utrzymał Czarno-Zielonych w Serie A, ale pod jego wodzą klub ten zajął 11 miejsce w tabeli. Druga połowa sezonu dla Sassuolo była wyjątkowo udana, gdyż w 11 ostatnich spotkaniach tylko dwukrotnie piłkarze tego klubu schodzili pokonani z boiska.

De Zerbi natomiast w minionych rozgrywkach prowadził Benevento, które po zaledwie roku w Serie A spadło na zaplecze włoskiej ekstraklasy. Wcześniej tylko w 13 spotkaniach odpowiadał za wyniki US Palermo, a w latach 2014-2016 zasiadał na ławce trenerskiej Foggii.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz