You are here: Home » Główne newsy » Rogerio odejdzie z Sassuolo Calcio?

Rogerio odejdzie z Sassuolo Calcio?

Rogerio odejdzie z Sassuolo Calcio
foto. gianlucadimarzio.com

Jak donosi portal Calciomercato.com, Borussia Dortmund i Newcastle United są zainteresowani pozyskaniem Rogerio z Sassuolo Calcio.

O zainteresowaniu 25-letnim lewym obrońcą ze strony Newcastle United wiadomo nie od dziś.

Popularne Sroki interesują się byłym młodzieżowym reprezentantem Brazylii od dawna i były bliskie jego pozyskania chociażby we wrześniu 2020 roku ( o czym więcej tutaj i tutaj) czy w styczniu 2019 roku, kiedy to Juventus myślał nad skróceniem jego wypożyczenia i sprzedania do angielskiej ekipy.

Ostatecznie jednak ani za pierwszym czy drugim razem wychowanek Internacionalu Porto Alegre nie przeniósł się na St. James’ Park, gdyż włodarze tego klubu woleli sięgnąć po Jamala Lewisa z Norwich City.

Teraz jednak Newcastle ponownie kieruje swój wzrok na Rogerio. Angielski klub poszukuje wzmocnień składu chociażby w związku z faktem, że zagra na jesień w Lidze Mistrzów.

Oprócz Newcastle United zainteresowanie Rogerio wykazuje Borussia Dortmund, która poszukuje nowego lewego obrońcy po tym jak Raphaël Guerreiro zapowiedział, że nie przedłuży swojej umowy, która wygasa z końcem czerwca bieżącego roku.

Zdaniem włoskiej prasy Giovanni Carnevalli oczekuje za swojego piłkarza kwoty rzędu 15-20 milionów euro.

W minionym sezonie Rogerio wystąpił łącznie w 37 meczach Neroverdich, w których zaliczył 4 asysty.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz