You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo i Bologna wymienią się napastnikami?

Sassuolo i Bologna wymienią się napastnikami?

Sassuolo i Bologna wymienią się napastnikami

Fot. Quotidiano.net

W zimowym okienku transferowym realna jest wymiana napastników na linii U.S. Sassuolo Calcio – FC Bologna. Do drużyny Neroverdich miałby trafić Mattia Destro, a piłkarzem Rossoblu miałby zostać Diego Falcinelli.

Dla obu zawodników runda jesienna nie jest szczególnie udana i zmiana klubów może pomóc obu graczom w odzyskaniu ich formy. Destro nie zalicza się do pierwszych wyborów Roberto Donadoniego i w bieżącym sezonie wystąpił tylko w 7 meczach Serie A, spędzając na murawie 396 minut. Nie strzelił bramki i zaliczył tylko 1 asystę.

Z kolei Falcinelli po bardzo udanym poprzednim sezonie na wypożyczeniu w Crotone (13 bramek i 2 asysty w 35 meczach) w trwającej kampanii znalazł drogę do siatki rywali dopiero w ostatnim meczu 11.kolejki Serie A przeciwko Napoli. W sumie zaliczył 9 ligowych spotkań, a na boisku przebywał przez 617 minut.

Mimo słabej dyspozycji Destro, Sassuolo jest bardzo zainteresowane jego pozyskaniem i jak donosi Gazzetta di Modena, jest gotowe włączyć do transakcji właśnie Falcinelliego.

Jakiego rodzaju to będzie transakcja na razie ciężko powiedzieć. Obaj piłkarze związani są ze swoimi klubami długimi umowami (Destro do 2020 roku, a Falcinelli do 2022 roku), a różnica w ich aktualnej wartości rynkowej wynosi 8 do 5 milionów.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz