You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo na remis z Cagliari

Sassuolo na remis z Cagliari

Sassuolo Calcio zremisowało 1:1 na własnym stadionie z Cagliari Calcio w swoim pierwszym meczu nowego sezonu Serie A 2020/2021. Ozdobą spotkania był piękny gol z rzutu wolnego Mehdiego Bourabii.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia pierwszego kompletu punktów i z chęcią przerwania passy remisów (ostatnie dwa mecze obu ekip zakończyły się bramkowymi remisami).

Lepiej w to spotkanie weszli piłkarze Roberto De Zerbiego, którzy stwarzali sobie okazje za okazją, a swoich sił próbowali chociażby Caputo, Berardi czy Haraslin, jednak żaden z nich nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego Alessio Cragno.

Jeżeli chodzi o Cagliari to goście również mieli szanse na strzelenie bramki, a najlepszą z nich miał Giovanni Simeone, jednak piłka po jego strzale głową poszybowała tuż nad poprzeczką.

Zarówno Sassuolo jak i Cagliari brakowało skuteczności przez co w pierwszych 45 minutach nie obejrzeliśmy bramek.

Druga połowa już je przyniosła, jednak na pierwsze trafienie na MAPEI Stadium trzeba było czekać aż do 77.minuty, kiedy to wspomniany Giovanni Simeone pewnie wykorzystał dośrodkowanie od Joao Pedro i strzałem głową pokonał Andrea Consigliego.

Sassuolo za wszelką cenę chciało wyrównać i udało się to w 87.minucie za sprawą Mehdiego Bourabii, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego i nie dał żadnych szans Alessio Cragno.

Debiut w barwach Neroverdich zaliczył Kaan Ayhan, który pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry.

Wynik ostatecznie nie uległ zmianie i na inaugurację nowego sezonu obie ekipy podzieliły się punktami. W następnej kolejce Sassuolo zmierzy się ze Spezią, natomiast Cagliari podejmie Lazio.

Niedziela 20.09.2020 godz:18:00 – Mapei Stadium – Città del Tricolore

US Sassuolo – Cagliari Calcio 1:1 (0:0)

Bramki: Mehdi Bourabia 87′, – Giovanni Simeone 77′,

US Sassuolo: Consigli – Toljan (75.Toljan), Chiriches, Ferrari, Rogerio (61.Kyriakopoulos) – Obiang (63.Bourabia), Locatelli – Berardi, Djuricić (90.Ayhan), Haraslin (63.Defrel) – Caputo

Cagliari Calcio: Cragno – Farago, Walukiewicz, Klavan (46.Pisacane), Lykogiannis – Caligara (62.Zappa) – Nandez, Marin (76.Oliva), Rog (76.Sottil), Joao Pedro (88.Tripaldelli) – Simeone

Żółte kartki: Chiriches – Farago, Nandez, Rog