You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo na remis z Milanem

Sassuolo na remis z Milanem

W ostatnim niedzielnym meczu 31.kolejki Serie A AC Milan zremisował na San Siro z U.S. Sassuolo Calcio 1:1.

Popularni Neroverdi po remisach ze SPAL, Napoli, Chievo i wygranej z Udinese liczyli, że uda się przedłużyć serię meczów bez porażki i zwiększyć przewagę nad strefą spadkową.

Z kolei Rossoneri po porażce z Juventusem 1:3 i remisie z Interem chcieli w końcu sięgnąć po 3 punkty i wykorzystać potknięcia Romy i wspomnianego Interu.

Zdecydowanie lepiej w niedzielny mecz weszli gospodarze, którzy już w 1.minucie mogli objąć prowadzenie, jednak Andrea Consigli nie dał się zaskoczyć Franckowi Kessie.

Z minuty na minuty podopieczni Gennaro Gattuso naciskali na bramkę Sassuolo, a Consigli dwoił się i troił i tylko dzięki jego znakomitej dyspozycji po pierwszych 45 minutach było 0:0.

W drugiej połowie, a dokładnie w 48.minucie swoją okazję na strzelenie bramki miał Leonardo Bonucci, jednak piłka po strzale głową przeleciała nad poprzeczką gości.

Inicjatywa cały czas należała do ekipy Il Diavolo, ale w 75.minucie do głosu doszli podopieczni Beppe Iachiniego. Luca Mazzitelli zagrał głową do Matteo Politano, a ten uderzeniem zza pola karnego pokonał Donnarummę.

W 83.minucie mogłobyć 1:1. Hakan Calhanoglu dośrodkował w pole karne, a Nikola Kalinic strzałem głową posłał piłkę ponad poprzeczką.

Co się nie udało wcześniej udało się w 86.minucie. Reprezentant Chorwacji znakomicie zachował się w polu karnym i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał wynik meczu.

W 91.minucie ponownie bohaterem mógł zostać Nikola Kalinić. 30-latek stanął przed szansą zdobycia zwycięskiego gola, ale tym razem główkował prosto w ręcę Consigliego.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

AC MILAN ? US SASSUOLO 1:1 (0:0)

Milan: Donnarumma ? Abate (55.min Andre Silva), Bonucci, Romagnoli (6.min Musacchio), Rodriguez ? Kessie, Biglia, Bonaventura ? Suso, Cutrone (67.min Kalinic), Calhanoglu

Sassuolo: Consigli ? Peluso, Acerbi, Lemos ? Lirola, Mazzitelli, Sensi (57.min Cassata), Missiroli, Rogerio (67.min Dell’Orco) ? Berardi (54.min Ragusa), Politano

Żółte kartki: Kessie’, Musacchio’, Bonucci’, – Rogerio’, Mazzitelli’,

Widzów: 43 140

Sędzia główny: Luca Pairetto