You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo niestety remisuje z Benevento

Sassuolo niestety remisuje z Benevento

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 32.kolejki Serie A pomiędzy U.S. Sassuolo Calcio, a Benevento Calcio.

Dla obu klubów spotkanie to było spotkaniem o przysłowiowe „sześć punktów”. Gospodarze niedzielnej potyczki chcieli drugi raz w tym sezonie pokonać beniaminka i na 6 punktów odskoczyć od strefy spadkowej, z kolei Benevento, które jest już jedną nogą w Serie B, chciało przedłużyć swoje nadzieje na pozostanie we włoskiej elicie.

Zdecydowanie lepiej w mecz ten weszli podopieczni Beppe Iachiniego, którzy już w 16.minucie mogli objąć prowadzenie. Simone Missiroli uruchomił górną piłką Francesco Cassatę, który lobem próbował pokonać Christiana Puggioniego, jednak piłka ostatecznie wylądowała na górnej siatce bramki.

W 20.minucie swoją okazję na strzelenie bramki miał również Matteo Politano, który również otrzymał podanie od Missiroliego, jednak po jego strzale piłka przeleciała tuż ponad poprzeczką.

Co nie udawało się piłkarzom Sassuolo udało się zawodnikom Benevento Calcio. W 22.minucie kapitalne podanie piętką od Filipa Djuricicia wykorzystał będący w znakomitej formie strzeleckiej Cheick Diabate. Malijczyk przelobował Andrea Consigliego i dał drużynie gości prowadzenie.

Popularne Czarownice cieszyły się z prowadzenia do 41.minuty. Wyrównującą bramkę strzelił Matteo Politano, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Khouma Babacar.

Mimo jeszcze jednej okazji Brignoli pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej części gry, a dokładnie w 52.minucie przed szansą na swoją drugą bramkę stanął Matteo Politano, jednak bardzo dobrze w bramce zachował się Christian Puggioni. W 64.minucie najlepszy strzelec Neroverdich w tym sezonie nie dał jednak szans goalkeeperowi gości i po podaniu od Babacara lobem umieścił piłkę w siatce.

Sassuolo podobnie jak wcześniej Benevento nie cieszyło się jednak długo z prowadzenia i w 73.minucie mieliśmy już 2:2. Podanie od Danilo Cataldiego na swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zamienił Cheick Diabate i mimo okazji z obu stron w tym szansy na hat-tricka dla Politano wynik nie uległ zmianie i ostatecznie mecz na MAPEI Stadium zakończył się remisem 2:2.

15.04.2018, godz. 15:00 MAPEI Stadium ? Citta del Tricolore

US SASSUOLO ? BENEVENTO CALCIO 2:2 (1:1)

Bramki: Matteo Politano 41′, 64′, – Cheick Diabate 22′, 73′,

SASSUOLO (3-5-2): Consigli (77.min Pegolo) ? Dell?Orco, Acerbi, Peluso ? Adjapong, Cassata, Missiroli (70.min Mazzitelli), Magnanelli (61.min Berardi), Rogerio ? Politano, Babacar

BENEVENTO (4?3?3): Puggioni ? Letizia (86.min Venuti), Tosca, Djimsiti, Sagna ? Djuricic, Sandro, Cataldi ? Diabate, Iemmello (65.min Parigini), Guilherme (26.min Brignola)

Żółte kartki: Acerbi, Magnanelli – Cataldi, Sandro