You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pewnie pokonuje Fiorentinę

Sassuolo pewnie pokonuje Fiorentinę

W ramach 29.kolejki Serie A U.S. Sassuolo Calcio wygrało na wyjeździe z ACF Fiorentiną 3:1. Bohaterem tego spotkania został Gregoire Defrel, który popisał się doppiettą.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów i oddalenia się od strefy spadkowej. Popularna Viola w minionej kolejce przegrała 1:2 z Lazio, natomiast Neroverdi zremisowali z Hellasem Verona 3:3, strzelając bramkę w 97.minucie meczu.

Pierwszą znakomitą okazję na strzelenie bramki mieli gospodarze. W 3.minucie meczu Federico Chiesa znalazł się sam na sam z Gianlucą Pegolo, jednak to bramkarz Sassuolo okazał się górą.

W 10.minucie meczu swoją okazję mieli podopieczni Roberto De Zerbiego, jednak i tutaj znakomicie zachował się bramkarz. Bartłomiej Drągowski przeniósł nad poprzeczkę piłkę po strzale Rogerio z rzutu wolnego.

W 18.minucie Sassuolo miało kolejną znakomitą okazję, jednak ponownie górą okazał się Bartłomiej Drągowski, który wybronił strzał Jeremiego Bogi.

W 24.minucie Czarno-Zieloni wyszli na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Filip Djuricic, a bramkę z rzutu karnego zdobył Gregoire Defrel.

W 35.minucie było już 0:2 dla gości. Po podaniu od Filipa Djuricicia do siatki gospodarzy ponownie trafił Gregoire Defrel.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Sassuolo 0:2.

W drugiej odsłonie znakomitą okazję na strzelenie kontaktowej bramki miał German Pezzella, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek bramki Gianluci Pegolo.

W 61.minucie meczu Neroverdi podwyższyli prowadzenie do 0:3. Katastrofalnie we własnym polu karnym zachował się Castrovilli. Pomocnikowi Fiorentiny piłkę odebrał bowiem Mert Muldur i uderzeniem z kilku metrów podwyższył na 0:3.

W ostatnich minutach meczu gospodarze zdobyli honorowego gola. Po dośrodkowaniu Alfreda Duncana, celnym uderzeniem głową popisał się Patrick Cutrone.

ACF Fiorentina – U.S. Sassuolo Calcio 1:3 (0:2)

Bramki: Patrick Cutrone 90′, – Gregoire Defrel 24′(k), 35′, Mert Muldur 61′,

Fiorentina: Drągowski – Milenkovic, Pezzella, Ceccherini (64.Igor) – Lirola (51.Cutrone), Ghezzal (75.Benassi), Pulgar, Castrovilli (64.Duncan), Dalbert – Chiesa, Ribery (65.Sottil)

Sassuolo: Pegolo – Muldur, Chiriches, Ferrari, Rogerio (46.Kyriakopoulos) – Locatelli (62.Bourabia), Magnanelli – Djuricic (87.Ghion),, Traore (46.Berardi), Boga – Defrel (81.Caputo)

Żółte kartki: Pulgar, Ceccherini, Castrovilli, Ghezzal – Rogerio, Traore

Sędzia główny: Daniele Chiffi