You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pewnie pokonuje Romę. Doppietta Ciccio Caputo.

Sassuolo pewnie pokonuje Romę. Doppietta Ciccio Caputo.

W jednym z sobotnich spotkań 22.kolejki Serie A, Sassuolo Calcio pokonało na własnym stadionie AS Romę 4:2.

Oba zespoły podchodziły do tej potyczki z chęcią zdobycia 3 punktów. Neroverdi w minionej serii gier zremisowali bezbramkowo z Sampdorią 0:0, a jeszcze wcześniej ograli Torino 2:1.

Z kolei Rzymianie w ostatnią niedzielę zremisowali bezbramkowo z SS Lazio, a dwie kolejki temu pokonali Genoę 1:3.

Lepiej w spotkanie to weszli gospodarze, którzy już w 7.minucie objęli prowadzenie. Kapitalne podanie od Djuricicia na bramkę zamienił Francesco Caputo.

W 16.minucie było już 2:0 dla Sassuolo. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Ciccio Caputo, który tym razem pewnie wykorzystał podanie od Jeremy’ego Toljana.

W 26.minucie Sassuolo podwyższyło prowadzenie na 3:0. Podanie od Berardiego na bramkę zamienił bowiem Filip Djuricic.

Mimo okazji wynik po pierwszych 45 minutach nie uległ zmianie i na MAPEI Stadium Sassuolo prowadziło z Romą 3:0.

W 55.minucie Roma strzeliła bramkę na 3:1. Dośrodkowanie w pole karne Lorenzo Pellegriniego na gola po strzale głową zamienił Edin Dżeko.

Od 69.minuty Roma zaczęła grać w 10, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Lorenzo Pellegrini.

Mimo gry w osłabieniu w 73.minucie Roma strzeliła kontaktową bramkę. Po zagraniu w polu karnym ręką Jeremiego Bogi, Jordan Veretout pewnie wykorzystał rzut karny i było 3:2.

Zaledwie minutę później Sassuolo podwyższyło ponownie swoje prowadzenie do 4:2. Po znakomitym rajdzie kapitalnym uderzeniem popisał się Jeremie Boga.

Mimo innych okazji ostatecznie wynik nie uległ zmianie i komplet punktów został na MAPEI Stadium.

Sassuolo – Roma 4:2 (3:0)

Bramki: Francesco Caputo 7′, 16′, Filip Djuricic 26′, Jeremie Boga 74′, – Edin Dzeko 55′, Jordan Veretout 73′ (k),

Sassuolo: Consigli ? Toljan, Romagna, Ferrari, Kyriakopoulos, Obiang, Locatelli, Berardi (88.Magnani), Djuricic, Boga (82.Magnanelli), Caputo (75.Defrel)

Roma: Pau Lopez ? Spinazzola, Smalling, Mancini, Santon (46.Bruno Peres), Cristante, Veretout (81.Villar), Under (66.Perez), Pellegrini, Kluivert, Dzeko.

Żółte kartki: Obiang – Cristante, Santon, Pellegrini, Kluivert, Spinazzola, Mancini

Czerwona kartka: Pellegrini (69.min za drugą żółtą)

Widzów: 13411

Sędzia główny: Luca J. Pairetto