You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pewnie wygrywa z Empoli

Sassuolo pewnie wygrywa z Empoli

Na inaugurację 5.kolejki Serie Sassuolo Calcio pokonało na własnym stadionie Empoli 3:1. Dzięki tej wygranej Neroverdi przynajmniej na kilkanaście godzin uplasowali się na 2 pozycji w tabeli.

Mimo, że faworytem tego spotkania byli gospodarze to mecz ten o wiele lepiej rozpoczął się dla gości, którzy już w 18 sekundzie objęli prowadzenie za sprawą Francesco Caputo.

W 4.minucie Empoli mogło podwyższyć prowadzenie, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego Mihy Zajca przeleciała tuż na poprzeczką.

Kilkadziesiąt sekund później podopieczni Aurelio Andreazzoliego znów byli bliscy strzelenia drugiej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę po strzale głową Antonino La Guminy sprzed linii bramkowej wybił Pol Lirola.

W 9.minucie do głosu doszli gospodarze, a dokładnie Federico Di Francesco, jednak piłka po jego strzale przeleciała tuż na poprzeczką.

W 13.minucie jednak było już 1:1. Podanie w pole karne od Federico Di Francesco na bramkę zamienił Kevin-Prince Boateng.

Mimo wielu groźnych okazji z obu stron w tym m.in. Alfreda Duncana czy Francesco Caputo wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Początek drugiej odsłony ponownie należał do Empoli. W 50.minucie bliski strzelenia bramki był Antonino La Gumina, jednak piłka po strzale 22-letniego skrzydłowego przeleciała tuż obok słupka.

Co nie udało się piłkarzom Empoli udało się piłkarzom Sassuolo, którzy za sprawą Gianmarco Ferrariego wyszli na prowadzenie w 56.minucie. Drugą asystę tego wieczoru zaliczył Federico Di Francesco.

Od 70.minuty goście doznali osłabienia, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartke obejrzał Miha Zajc, który padł w polu karnym i próbówał wymusić rzut karny.

Spotkanie to było istną wymianą ciosów, jednak skuteczniej uderzało Sassuolo, które na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry strzeliło trzecią bramkę. Swój znakomity występ golem strzelonym piętą okrasił Di Francesco.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i 3 punkty pozostały na MAPEI Stadium.

Sassuolo ? Empoli 3:1 (1:1)

Bramki: Kevin-Prince Boateng 13′, Gianmarco Ferrari 56′, Federico Di Francesco 86′, – Francesco Caputo 1′,

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Santos, Ferrari, Rogerio ? Sensi (67′ Bourabia), Locatelli, Duncan ? Berardi (81′ Brignola), Boateng (62′ Babacar), Di Francesco

Empoli: Terracciano ? Lorenzo, Maietta, Silvestre, Veseli ? Krunic, Capezzi (81′ Junior Traore), Acquah (14′ Bennacer) ? La Gumina (66′ Mraz), Zajc ? Caputo

Żółte kartki: Di Francesco – Caputo, Krunic, Zajc

Czerwona kartka: Zajc (71 min. za drugą żółtą)

Sędzia główny: Federico La Penna