You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pokonuje Cagliari. Matri bohaterem!

Sassuolo pokonuje Cagliari. Matri bohaterem!

Środowy wieczór był niezwykle udany dla każdego kibica Sassuolo Calcio. Popularni „Neroverdi” pokonali bowiem Cagliari 0:1 w ramach 5.kolejki Serie A. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Alessandro Matri, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Warto dodać, że w pierwszej połowie 33-letni napastnik nie wykorzystał jedenastki strzelając w sam środek bramki, gdzie stał Alessio Cragno. Dla podopiecznych Christiana Brocchiego jest to pierwsza wygrana w obecnym sezonie, z kolei Rossoblu odnieśli trzecią porażkę.

Kibice zebrani na Sardegna Arena już w pierwszych minutach meczu mogli obejrzeć bramkę, jednak znakomicie dysponowany tego wieczoru był Cragno. Najpierw wybronił strzał Simone Missiroliego, a następnie dobitkę Alessandro Matriego.

Kilka minut później Matri już trafił do siatki gospodarzy, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

W 31.minucie Alessandro Matri został sfaulowany w polu karnym przez Leonardo Pavolettiego. Sam poszkodowany podszedł do karnego, jednak górą okazał się Cragno.

Mimo wielu okazji wynik nie ulegał zmianie, aż do 59 minuty. W polu karnym ponownie powalony został Matri, a sfaulował go Fabio Pisacane. Tym razem snajper Sassuolo się nie pomylił i umieścił piłkę w siatce.

Podobnie jak w pierwszej połowie mimo kapitalnych okazji w tym m.in. Diego Fariasa wynik nie uległ zmianie i 3 punkty pojechały do Sassuolo.

20.09, godz. 20:45, Stadio Sant Elia.

CAGLIARI CALCIO ? US SASSUOLO 0:1 (0:1)

Bramki: Alessandro Matri 59′ (k),

Cagliari: Cragno ? Padoin (62.min Pancrazio Farago), Pisacane, Ceppitelli, Capuano ? Ionita, Cigarini, Barella (78.min Sau) ? J. Pedro ? Farias, Pavoletti (52.min Giannetti)

Sassuolo: Consigli ? Letschert, Acerbi, Cannavaro ? Adjapong, Duncan (78.min Biondini), Magnanelli, Missiroli, Lirola ? Matri (75.min Ragusa), Politano (48.min Sensi)

Widzów: 14 000

Sędziował: Claudio Gavillucci