You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pokonuje Lazio

Sassuolo pokonuje Lazio

Na inaugurację 32.kolejki Serie A Sassuolo Calcio wygrało na wyjeździe z S.S. Lazio 2:1.

Popularni Biancocelesti podchodzili do tego spotkania z chęcią przerwania złej passy tj. 2 porażek pod rząd. Podopieczni Simone Inzaghiego w ostatnich 2 kolejkach przegrali z Milanem 0:3, Lecce 2:1. W sumie od czasu wznowienia rozgrywek wygrali 2 spotkania (Fiorentina, Torino) i 3 przegrali (Z Milanem, Lecce i Atalantą)

Z kolei Neroverdi po przerwie ponad studniowej spisują się znakomicie. Po porażce z Atalantą podopieczni Roberto De Zerbiego nie przegrali od 5 spotkań i na dodatek wygrali 3 zwycięstwa z rzędu.

Czarno-Zieloni w ostatnich meczach wygrali z Fiorentiną 3:1, Lecce 4:2 i Bolonią 2:1.

Lepiej w spotkanie to weszli goście. Już w 9.minucie Sassuolo zdobyło bramkę za sprawą Raspadoriego. Po konsultacji z VAR-em gol ten jednak nie został uznany.

Co się nie udało Sassuolo udało się Lazio. W 33.minucie Luis Alberto otrzymał piłkę w polu karnym , jednak ta mu odskoczyła od nogi. Interweniujący obrońca Sassuolo nabił ją ponownie na nogę Hiszpana i ta wpadła do siatki obok bezradnego Consigliego.

Początek drugiej połowy był całkowicie pod dyktando Sassuolo. W 52.minucie do siatki rywali trafił Raspadori, który wykorzystał podanie od Caputo i w sytuacji sam na sam nie dał szans Strakoshy.

Mimo wielu okazji z obu stron wynik meczu nie ulegał zmianie, aż do 91.minuty. Wtedy to rzut rożny wykonywali Neroverdi, piłka minęła wszystkich zawodników po czym została ponownie dośrodkowana na głowę Ferrariego. Obrońca Czarno-Zielonych zagrał piłkę do Caputo, który skierował ją do siatki z najbliższej odległości i dał swojej ekipie kolejne jakże ważne 3 punkty.

SS Lazio – US Sassuolo 1:2 (1:0)

Bramki: Luis Alberto 33′, Giacomo Raspadori 52′, Francesco Caputo 90′,

Lazio: Strakosha – Bastos, Acerbi, Radu (83.Vavro) – Lazzarri, Milinkovic-Savic (67.Leiva), Parolo, Alberto (83.Adekanye), Lukaku (46.Jony) – Caicedo (61.Cataldi), Immobile

Sassuolo: Consigli – Toljan (46.Muldur), Ferrari, Marlon, Kyriakopoulos – Locatelli, Bourabia – Berardi (79.Rogerio), Djuricic (68.Haraslin), Traore (46.Caputo) – Raspadori (89.Magnani)

Żółte kartki: Parolo, Immobile, Bastos, Leiva – Muldur, Ferrari

Sędzia główny: Marco Di Bello