You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo przegrywa na zakończenie sezonu

Sassuolo przegrywa na zakończenie sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2019/2020 Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie z Udinese Calcio 0:1.

Oba zespoły podchodziły do tego meczu bez większych emocji, gdyż dużo wcześniej zapewniły sobie utrzymanie we włoskiej ekstraklasie.

Popularni Neroverdi w minionej serii gier pewnie rozbili Genoę aż 5:0, z kolei Zebry przegrały z walczącym o utrzymanie Lecce 1:2.

Lepiej w spotkanie to weszli gospodarze, którzy w pierwszym kwadransie mieli dwie bardzo dobre okazje na strzelenie bramki. Najpierw przed szansą stanął Jeremy Toljan, a następnie swoich sił spróbował Francesco Caputo. W obu sytuacjach górą jednak okazał się Juan Musso.

Gracze Udinese mieli również swoje szanse, a najlepszą w pierwszej połowie miał Jens Stryger Larsen, jednak piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę bramki Andrei Consigliego.

Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się remisem 0:0.

Na początku drugiej odsłony przed szansą na bramkę stanął Domenico Berardi, jednak po raz kolejny górą okazał się Musso.

W 53.minucie Udinese objęło prowadzenie. Prawą stroną boiska popędził Kevin Lasagna pozostawiając za sobą Federico Peluso i podał w pole karne do niepilnowanego Stefana Okaka Chuki, który z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej siatki.

W 68.minucie znakomitą szansę na wyrównanie miał Berardi, jednak piłka po jego strzale z woleja zatrzymała się na poprzeczce bramki gości.

W 73.minucie kolejną bardzo ładną akcję przeprowadzili piłkarze Sassuolo. Duet Ghion – Raspadori znakomicie rozpracował obronę Udinese i temu drugiemu nie wiele zabrakło do wyrównania.

W 82.minucie na murawie pojawił się Stefano Piccinini, który zmienił Rogerio. Dla 17-letniego obrońcy był to debiut w pierwszej drużynie Czarno-Zielonych w Serie A.

Mimo innych okazji ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ zmianie i podopieczni Luci Gottiego pokonali podopiecznych Roberto De Zerbiego 1:0.

Sassuolo – Udinese 0:1 (0:0)

Bramki: Stefano Okaka Chuka 53′,

US Sassuolo : Consigli – Rogerio (82.Piccinini), Peluso, Ferrari, Toljan (82.Muldur) – Bourabia, Locatelli (67.Ghion) – Berardi, Djuricic (57.Raspadori), Traore (57.Haraslin) – Caputo

Udinese Calcio : Musso – Ekong, Maio, Samir – Paul, Walace (90.Palumbo), Sema (83.Ter Avest), Zeegelaar (62.Fofana), Larsen – Lasagna, Okaka Chuka (83.Nestorovski)

Żółte kartki: Peluso – Musso

Sędzia główny: Daniele Amabile