You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo przegrywa z Atalantą na wyjeździe

Sassuolo przegrywa z Atalantą na wyjeździe

W jednym z niedzielnych meczów 3.kolejki Serie A Atalanta wygrała na własnym stadionie z Sassuolo 2:1. Dla ekipy z Bergamo jest to pierwsza wygrana w obecnym sezonie. Z kolei Sassuolo wciąż pozostaje bez kompletu punktów.

Mimo okazji z obu stron na pierwszą bramkę kibice zebrani na Stadio Atleti Azzurri d?Italia musieli poczekać do 30 minuty. Zabójczą kontrę przeprowadzili piłkarze Sassuolo. Prawym skrzydłem ruszył Pol Lirola i udanie dograł piłkę w środek pola karnego, gdzie znalazł się Stefano Sensi. 22-letni pomocnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie dał mu żadnych szans.

Popularni „Neroverdi” niezbyt długo cieszyli się z prowadzenia, bowiem w 35 minucie był już remis 1:1. Swoje debiutanckie trafienie w Serie A zaliczył 24-letni napastnik Andreas Cornelius, który strzałem po krótkim rogu nie dał szans Consigliemu.

Decydująca o 3 punktach dla gospodarzy bramka padła w 77 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Papu Gomeza w pole karne, piłka spadała na szósty metr, trafiła w nogę Andrei Petagna i wpadła do siatki gości.

Mimo wielu innych okazji w tym m.in. Francesco Acerbiego wynik spotkania nie uległ zmianie i 3 punkty zostały w Bergamo.

10.09, godz. 15:00, Stadio Atleti Azzurri d?Italia

ATALANTA BERGAMO ? US SASSUOLO 2:1 (1:1)

Bramki: Andreas Cornelius 35′, Andrea Petagna 77′, – Stefano Sensi 27′,

Atalanta: Berisha ? Toloi, Caldara, Masiello ? Castagne, De Roon, Cristante, Gosens (69.min Hateboer)? Ilicic (58.min Kurtic) ? Gomez, Cornelius (65.min Petagna)

Sassuolo: Consigli ? Letschert, Cannavaro, Acerbi ? Adjapong, Sensi,Magnanelli (80.min Matri), Mazzitelli (73.min Duncan), Lirola ? Falcinelli (75.min Ragusa), Berardi

Żółte kartki: Francesco Magnanelli

Widzów: 16120

Sędziował: Gianluca Manganiello