You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo przegrywa z Milanem

Sassuolo przegrywa z Milanem

W jednym z poniedziałkowych meczów 34.kolejki Serie A, U.S. Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie z AC Milan 1:2. Bohaterem Rossonerich został Zlatan Ibrahimovic, który popisał się doppiettą.

Obie ekipy podchodziły do tego spotkania z chęcią przedłużenia swoich znakomitych serii. Neroverdi nie przegrali w ostatnich 8 meczach wygrywając m.in. z Fiorentiną, Lazio, Bologną czy Lecce.

Z kolei podopieczni Stefano Piolego nie zeszli z boiska pokonani w 9 spotkaniach. W ostatnich kolejkach odprawili z kwitkiem m.in. Lazio, Juventus, Parmę czy Bolognę.

Lepiej w spotkanie to weszli goście, którzy objęli prowadzenie już w 19.minucie za sprawą Zlatana Ibrahimovicia, który strzałem głową pokonał Consigliego. Znakomitą asystę zanotował Hakan Calhanoglu.

Mimo wielu okazji z obu stron kolejną bramkę tego wieczoru ujrzeliśmy dopiero w 42.minucie. Po konsultacji z VAR-em sędzia prowadzący to spotkanie Luca Pairetto przyznał rzut karny gospodarzom, którego na gola zamienił Francesco Caputo.

Tuż przed końcem pierwszej połowy swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mehdi Bourabia.

Grę w przewadze pewnie wykorzystali Rossoneri. Ponownie kapitalne podanie od Calhanoglu otrzymał Ibrahimovic i w sytuacji sam na sam okiwał Consigliego i oddał strzał do pustej bramki.

W drugiej połowie mimo okazji z wielu stron wynik nie uległ zmianie. Swoje okazje mieli m.im. Giacomo Bonaventura czy Ibrahimovic.

US Sassuolo – AC Milan 1:2 (1:2)

Bramki: Francesco Caputo 42′ (k), – Zlatan Ibrahimovic 19′, 45′,

Sassuolo: Consigli – Muldur(46.Kyriakopoulos), Santos, Peluso, Rogerio – Bourabia, Locatelli – Haraslin (46.Boga, 67.Djuricic), Raspadori(46.Magnanelli), Berardi – Caputo(89.Traore)

Milan: Donnarumma – Conti(10.Calabria), Kjaer, Romagnoli(32.Gabbia), Hernandez(46.Laxalt) – Bennacer(79.Biglia), Kessie – Saelemaekers, Calhanoglu(79.Bonaventura), Rebic – Ibrahimovic

Żółte kartki: Bourabia, Locatelli – Hernandez, Bennacer, Laxalt, Bonaventura

Czerwona kartka: Bourabia 45 min. za drugą żółtą

Sędzia główny: Luca Pairetto