You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo remisuje bezbramkowo z AS Romą

Sassuolo remisuje bezbramkowo z AS Romą

Sassuolo Calcio bezbramkowo zremisowało z AS Romą w meczu 10.kolejki Serie A.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów i wskoczenia na podium włoskiej ekstraklasy.

Popularni Neroverdi w minionej serii gier przegrali z Interem Mediolan 0:3. Była to pierwsza pierwsza porażka podopiecznych Roberto De Zerbiego w obecnym sezonie.

Giallorossi w minionej kolejce również zeszli z boiska pokonani. Rzymianie ulegli wysoko SSC Napoli bo, aż 4:0.

Lepiej w spotkanie to weszli piłkarze Paulo Fonseci. Swoje okazje do strzelenia bramki miał chociażby Pedro jednak jego strzał skutecznie zablokował Gian Marco Ferrari.

W 41.minucie wspomniany Pedro za faul na Lopezie obejrzał drugi zółty kartonik, a co za tym idzie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścic boisko.

Tuż przed przerwą Roma objęła prowadzenie. Po kiksie Marlona Santosa z piłką w pole karne wbiegł Edin Dżeko i podał do Lorenzo Pellegriniego, który z kolei oddał ją Bośniakowi. Ostatecznie futbolówka znalazła się pod nogami Henrikha Mkhitaryana i Ormianin skierował ją do pustej siatki, jednak wcześniej przez Dżeko faulowany był Manuel Locatelli i arbiter prowadzący to spotkanie Fabio Maresca po sprawdzeniu na VAR-ze bramki nie uznał.

Tuż po gwizdku kończącym pierwszą połowę czerwoną kartką został ukarany szkoleniowiec Romy Paulo Fonseca, który miał pretensje do Fabio Marescii m.in. za nieuznanie bramki.

W drugiej odsłonie Sassuolo mimo gry w przewadze nie potrafiło przejąć inicjatywy i pokonać Antonio Mirante. Rzymianie stwarzali sobie kolejne okazje do strzelenia bramki, a jedną z nich miał Leonardo Spinazzola, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

W 75.minucie Sassuolo strzeliło bramkę na 1:0 po kapitalnym uderzeniu sprzed pola karnego Lukasa Haraslina. Podobnie jednak jak w przypadku Mkhitaryana tak i tutaj Maresca skorzystał z VAR-u i nie uznał trafienia, gdyż Słowak znajdował się na minimalnym spalonym w momencie otrzymania piłki.

W ostatnich minutach meczu obie drużyny miały kolejne okazje na strzelenie zwycięskiej bramki. Swoich sił próbowali Edin Dżeko czy Medhi Bourabia.

Ostatecznie spotkanie to skończyło się bezbramkowym remisem.

AS Roma – Sassuolo 0:0 (0:0)

Roma: Mirante – Ibanez, Cristante, Kumbulla (88.Juan Jesus) – Karsdorp, Pellegrini (82.Diawara), Villar, Spinazzola – Pedro, Mkhitaryan – Dzeko (85.Mayoral)

Sassuolo: Pegolo – Ayhan, Marlon, Ferrari, Rogerio (82.Kyriakopoulos) – Obiang (85.Bourabia), Locatelli – Berardi, Lopez (46.Raspadori), Boga (73.Haraslin) – Djuricic (73.Traore)

Żółte kartki: Pedro, Villar, Mirante, Karsdorp – Lopez, Raspadori, Obiang

Czerwona kartka: Pedro (41.min za drugą żółtą)

Sędzia główny: Fabio Maresca