You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo remisuje na własnym stadionie z Napoli

Sassuolo remisuje na własnym stadionie z Napoli

W jednym z sobotnich meczów 30.kolejki Serie A, U.S. Sassuolo Calcio zremisowało na własnym stadionie z SSC Napoli 1:1.

Dla obu klubów spotkanie to było bardzo ważne. Partenopei po przegraniu z Romą 2:4 i bezbramkowym remisie z Interem chcieli zrobić wszystko by zgarnąć komplet punktów i nie tracić kontaktu z Juventusem w walce o Scudetto. Z kolei Neroverdi walczą o utrzymanie we włoskiej elicie i przed tą serią gier mieli tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Zdecydowanie lepiej w sobotnie spotkanie weszli gospodarze, gdyż w 22.minucie wyszli już na prowadzenie. Najpierw piłka odbiła się od poprzeczki po strzale głową Federico Peluso, by następnie spaść pod nogi Matteo Politano, który bez problemu skierował ją do siatki rywali.

4 minuty później mogłobyć już 1:1. Znakomitą okazję do wyrównania zmarnował jednak Lorenzo Insigne, który tylko w sobie znany sposób nie strzelił bramki dla Napoli.

Mimo wielu okazji z obu stron pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Beppe Iachiniego. W drugich 45 minutach wicelider Serie A bili głową w mur i w żaden sposób nie mogli pokonać nie tylko Andrei Consigliego, ale również skomasowanej defensywy The Black and Greens.

W 65.minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, który zastąpił Jorginho. 180 sekund później reprezentant Polski stanął przed szansą na wyrównanie, ale jego uderzenie było niecelne.

Mimo wielu prób wynik 1:0 utrzymywał się aż do 80. minuty. Remis Napoli uratował..Rogerio, który po dośrodkowaniu Mario Ruiego skierował piłkę do własnej bramki próbując jednocześnie powstrzymać Jose Callejona.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i oba kluby podzieliły się punktami.

31.03.2018, godz. 18:00 MAPEI Stadim w Reggio nell?Emilia

Sassuolo – Napoli 1:1 (1:0)

Bramki: Matteo Politano 22′, – Rogerio 80′ (s),

Sassuolo: Consigli ? Goldaniga, Acerbi, Peluso ? Lirola, Mazzitelli (78.min Cassata), Sensi (84.min Magnanelli), Missirolli, Rogerio ? Berardi (73.min Ragusa), Politano

Napoli: Reina ? Rui, Koulibaly, Albiol, Hysaj ? Allan (83.min Diawara), Jorginho (65.min Milik), Zieliński ? Insigne, Mertens (75.min Hamsik), Callejon

Widzów: 19000

Sędzia główny: Michael Fabbri