You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo remisuje u siebie z Bologną

Sassuolo remisuje u siebie z Bologną

W pierwszym niedzielnym meczu 10.kolejki Sassuolo Calcio zremisowało na własnym stadionie z Bologną FC 2:2.

Dla obu ekip spotkanie to było spotkaniem mogącym dać przełamanie. Neroverdi nie wygrali bowiem od miesiąca i liczyli, że uda im się wygrać na własnym stadionie z ekipą Rossoblu, która z kolei liczyła na 1 wygraną na wyjazdach w tym sezonie.

Oba zespoły w poprzedniej serii gier podzieliły się punktami i w niedzielne południe chciały sięgnąć po komplet oczek.

Lepiej w spotkanie to weszli podopieczni Pippo Inzaghiego, bowiem już w 2.minucie do siatki gospodarzy trafił Rodrigo Palacio, który wykorzystał podanie od Federico Santandera i pewnym strzałem nie dał szans Andrei Consigliemu.

W 4.minucie mogło być już 0:2, jednak piłka po strzale głową Santandera trafiła w słupek. Po odbiciu się od niego ta trafiła pod nogi Bourabii, który uruchomił kontrę Sassuolo..kontrę 2 na 1, którą koncertowo zepsuł Federico Di Francesco, notabene były piłkarz Bolonii.

Co nie udało się w 5.minucie udało się gospodarzom w 17. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Marlon i doprowadził do remisu 1:1.

Oba zespoły stwarzały sobie akcje, ale w pierwszej odsłonie bramek już nie ujrzeliśmy.

Po zmianie stron ponownie bliska strzelenia bramki była Bolonia, a dokładnie Mattias Svanberg, jednak piłkę po jego strzale na poprzeczkę przeniósł Consigli.

W 56.minucie goście dopięli jednak swego i ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Ibrahima Mbaye, który po rzucie rożnym Giancarlo Gonzaleza trafił do siatki rywali z piątego metra.

W ostatnich minutach swoich szans na wyrównanie szukali podopieczni Roberto De Zerbiego. W 85.minucie w polu karnym podcięty został Stefano Sensi, a bramkę z rzutu karnego zdobył Kevin-Prince Boateng.

W doliczonym czasie gry Sassuolo mogło strzelić bramkę na wagę wygranej, jednak Alessandro Matri z bliska uderzył tuż nad poprzeczką i ostatecznie spotkanie na MAPEI Stadium zakończyło się podziałem punktów.

Sassuolo ? Bologna 2:2 (1:1)

Bramki: Marlon 17′, Kevin-Prince Boateng 85′(k), – Rodrigo Palacio 2, Ibrahima Mbaye 56′,

Sassuolo: Consigli ? Marlon, Magnani, Ferrari ? Di Francesco (63. Boateng), Bourabia, Magnanelli, Rogerio ? Berardi, Babacar (72.Matri), Djuricic (79. Sensi)

Bologna: Skorupski ? Mbaye, Helander, Gonzalez, Calabresi ? Svanberg (73. Krejci),