You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo remisuje z Cagliari

Sassuolo remisuje z Cagliari

W jednym z niedzielnych spotkań 20.kolejki włoskiej Serie A Cagliari Calcio zremisowało na własnym stadionie z Sassuolo Calcio 1:1.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów i poprawienia swojej pozycji w tabeli. Gospodarze niedzielnej potyczki, którzy walczą o utrzymanie w obecnych rozgrywkach w minionej serii gier pokonali Genoę 1:0 i za wszelką cenę chcieli zdobyć kolejne 3 oczka, które pozwoliłyby opuścić im strefę spadkową.

Neroverdi natomiast nie wygrali w ostatnich 3 meczach, a w ostatniej serii gier przegrali na wyjeździe z Lazio 1:2. Przed spotkaniem z ekipą z Sardynii zajmowali w tabeli 9.miejsce.

Pierwszą okazję na strzelenie bramki w tym spotkaniu mieli piłkarze Sassuolo. W 15.minucie przed szansą stanął Manuel Locatelii, który strzałem głową próbówał pokonać Alessio Cragno, jednak bramkarz Cagliari sparował piłkę ponad poprzeczkę.

W 19.minucie z kolei to Joao Pedro miał dobrą okazję na strzelenie bramki, jednak podobnie jak Cragno tak i Consigli popisał się bardzo dobrą interwencją i wybił piłkę na rzut różny.

W 28.minucie znakomitą okazję na otwarcie wyniku miał Filip Djuricic, jednak Serb pilnowany przez Razvana Marina nie dał rady skierować piłki do siatki rywali.

W 36.minucie kolejny raz przed szansą stanął Filip Djuricic, jednak i tym razem górą okazał się Cragno, który obronił strzał głową byłego gracza m.in. Benevento.

W 38.minucie Cagliari było bliskie objęcia prowadzenia jednak piłka po strzale Radji Nainggolana trafiła w słupek.

Pierwsza połowa mimo okazji z wielu stron nie przyniosła bramek.

W drugiej odsłonie obie drużyny szukały swoich szans na strzelenie gola. Udało się to dopiero w 75.minucie. Idealne dośrodkowanie Razvana Marina na bramkę strzałem głową zamienił Joao Pedro.

Gdy wydawało się, że Cagliari sięgnie po 3 punkty w 95.minucie padła wyrównująca bramka dla Sassuolo. Dośrodkowanie w pole karne Briana Oddei zamykał Jeremie Boga i Iworyjczyk pewnym strzałem pokonał bezradnego Cragno i w ostatniej akcji meczu dał Sassuolo remis.

Cagliari – Sassuolo 1:1 (0:0)

Bramki: Joao Pedro 75′, – Jeremie Boga 95′,

Cagliari Calcio: Cragno – Zappa (73.Walukiewicz), Godin, Ceppitelli, Lykogiannis (82.Tripaldelli) – Deiola (64.Sottil), Marin, Oliva – Nainggolan, Pedro – Simeone (64.Pavoletti)

US Sassuolo: Consigli – Muldur, Marlon, Ferrari, Rogerio – Obiang (71.Lopez), Locatelli – Traore (88.Oddei), Djuricić (78.Raspadori), Boga – Caputo (71.Defrel)

Żółte kartki: Marin, Nainggolan – Obiang, Lopez, Rogerio