You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo remisuje z Juventusem

Sassuolo remisuje z Juventusem

W jednym z środowych meczów 33.kolejki U.S. Sassuolo Calcio zremisowało na własnym stadionie z Juventusem FC 3:3.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów. Neroverdi chcieli przedłużyć swoją znakomitą passę tj, 5 meczów bez porażki. Bianconeri natomiast chcieli zgarnąć komplet oczek po jak w ostatnich dniach przegrali z Milanem, a następnie zremisowali z Atalantą.

Czarno-Zieloni w ostatnich kolejkach wygrali z Fiorentiną 3:1, Lecce 4:2 i Bolonią 2:1.

Lepiej w spotkanie to weszli goście, bowiem już w 6.minucie objęli prowadzenie za sprawą Danilo, który otrzymał podanie od Miralema Pjanicia i mocnym uderzeniem sprzed pola karnego umieścił piłkę w siatce.

W 12.minucie było już 0:2 dla Starej Damy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gonzalo Higuain, który nie dał żadnych szans Consigliemu w pojedynku sam na sam. Argentyńskiemu snajperowi asystował Miralem Pjanić.

Podopieczni Roberto De Zerbiego za wszelką cenę chcieli strzelić kontaktową bramkę. Swoje okazje mieli Mert Muldur i Domenico Berardi, jednak w obu przypadkach znakomicie zachował się bramkarz Juve, Wojciech Szczęsny.

Co nie udało się w/w piłkarzom udało się Filipowi Djuriciciowi, który wykorzystał katastrofalne błędy obrońców w polu karnym rywali i strzałem w okienko zmienił wynik spotkania na 1:2.

Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do Neroverdich. Najpierw w 51.minucie kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Domenico Berardi, a trzy minuty później po podaniu od Berardiego piłkę w siatce umieścił Francesco Caputo.

W 64.minucie Juventusowi udało się wyrównać stan rywalizacji, gdy do siatki po strzale głową trafił Alex Sandro.

Sassuolo za wszelką cenę chciało zgarnąć 3 punkty. Swoje okazje mieli m.in. Hamed Traore, czy Jeremie Boga. Piłkę po strzale Iworyjczyka niemalże z linii wybił Alex Sandro. Znakomitą okazję miał również Mehdi Bourabia, który popisał się mocnym uderzeniem z dystansu, jednak i tutaj skórę Juventusowi uratował Wojciech Szczęsny.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i obie ekipy podzieliły się punktami. Sassuolo w ten sposób wydłużyło swoją serię meczów bez porażki do 6 spotkań. Juventus natomiast zaliczył drugi remis pod rząd.

Sassuolo – Juventus 3:3 (1:2)

Bramki: Filip Djuricic 29′, Domenico Berardi 51′, Francesco Caputo 54′, – Danilo 6′, Gonzalo Higuain 12′, Alex Sandro 64′,

Sasssuolo: Consigli – Müldür, Chiriches(75.Marlon), Peluso, Kyriakopoulos – Locatelli, Magnanelli(67.Bourabia) – Berardi(86.Ferrari), Djuricic(66.Traore), Boga(86.Raspadori)– Caputo

Juventus: Szczęsny – Danilo, De Ligt, Chiellini(46.Rugani), Alex Sandro – Bentancur, Pjanic(57.Rabiot), Matuidi(81.Ramsey) – Bernardeschi(62.Costa), Higuain(57.Dybala), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Magnanelli, Berardi, Bourabia – Bernardeschi, Ronaldo, Bonucci, Ramsey

Sędzia główny: Paolo Valeri