You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo remisuje z Juventusem

Sassuolo remisuje z Juventusem

W pierwszym niedzielnym meczu 14.kolejki Serie A Juventus FC zremisował na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio 2:2.

Popularni Bianconeri podchodzili do tego spotkania po wygranej w tygodniu w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt z chęcią wygrania 12 meczu w obecnych rozgrywkach. Neroverdi natomiast chcieli zrehabilitować się za porażkę z S.S. Lazio w doliczonym czasie gry.

Faworytem tego meczu byli podopieczni Maurizio Sarriego i to oni byli bliżej strzelenia pierwszej bramki w meczu. W 16 minucie kapitalne podanie od Miralema Pjanicia otrzymał Gonzalo Higuain, jednak piłka po strzale Argentyńczyka minęła bramkę Stefano Turatiego.

Co nie udało się Higuainowi udało się Leonardo Bonucciemu, który w 20 minucie mecz u popisał się znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego i dał prowadzenie Starej Damie 1:0.

Juventus nie cieszył się jednak długo z prowadzenia bo zaledwie 120 sekund później Sassuolo doprowadziło do wyrównania za sprawą duetu Caputo – Boga. Iworyjczyk przelobował Gianluigiego Buffona i umieścił piłkę w siatce rywali.

Mimo wielu innych okazji wynik w pierwszych 45 minutach nie uległ zmianie i obie drużyny schodziły do szatni, a na tablicy widniało 1:1.

Zaledwie 2 minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu Sassuolo wyszło na prowadzenie. Błąd De Ligta wykorzystał Francesco Caputo i to Neroverdi prowadzili w tym momencie 2:1. Przy strzale popularnego Ciccio o wiele lepiej mógł zachować się Buffon.

Juventus za wszelką cenę próbówał wyrównać jednak znakomicie między słupkami spisywał się Stefano Turati, który najpierw wybronił strzał z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo, a następnie nie dał pokonać się Gonzalo Higuainowi.

W 68.minucie jednak debiutujący w Serie A 18-latek nie miał nic do powiedzenia, gdyż po faulu Filippo Romagnii na Paulo Dybali w polu karnym, pewnie jedenastkę wykorzystał Cristano Ronaldo.

Mimo wielu prób z obu stron w tym m.in Aarona Ramseya, wynik nie uległ zmianie i Juventus podzielił się punktami z Sassuolo Calcio.

Juventus FC ? US Sassuolo 2:2 (1:1)

Bramki: Leonardo Bonucci 20′, Cristiano Ronaldo 68′(k), – Jeremie Boga 22′, Francesco Caputo 47′,

Juventus: Buffon ? Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro, Can (54.Matuidi), Pjanic, Bentancur, Bernardeschi (53. Dybala), Higuain (79. Ramsey), Ronaldo

Sassuolo: Turati ? Toljan, Marlon, Romagna, Kyriakopoulos, Locatelli, Magnanelli, Traore (62.Duncan), Djuricic (72.Muldur), Boga (90.Peluso), Caputo.

Żółte kartki: Pjanic – Djuricic, Locatelli, Toljan, Kyriakopoulos, Muldur

Widzów: 40597

Sędzia główny: Federico La Penna