You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo rozbija Genoe

Sassuolo rozbija Genoe

W jednym z środowych meczów 37.kolejki Serie A U.S. Sassuolo pokonało na własnym stadionie Genoę CFC aż 5:0. Bohaterami Neroverdich zostali Francesco Caputo oraz Domenico Berardi. Pierwszy z nich ustrzelił doppiettę, a drugi nie tylko trafił do siatki, ale zaliczył również 3 asysty.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów. Gospodarze chcieli przerwać serię 4 meczów bez porażki i umocnić się na 8 pozycji w tabeli. Goście natomiast liczyli, że dzięki wygranej zapewnią sobie utrzymanie we włoskiej ekstraklasie.

Lepiej w spotkanie to weszli podopieczni Roberto De Zerbiego. W 26.minucie po dośrodkowaniu w pole karnego Rogerio piłka trafiła pod nogi Berardiego, a ten wrzucił ją na dalszy słupek, gdzie niepilnowany Hamed Junior Traore wpakował ją z najbliższej odległości do siatki rywali.

Kilka minut później Iworyjczyk stanął przed szansą strzelenia drugiej bramki, jednak najpierw w sytuacji sam na sam kapitalnie zachował się Mattia Perin, a przy dobitce Traore posłał piłkę ponad bramką.

W 40.minucie było już 2:0 dla Czarno-Zielonych. Kapitalnym strzałem sprzed pola karnego prosto w okienko popisał się Domenico Berardi.

W drugiej połowie, gdy wydawawało się, że Genoa strzeli chociaż kontaktową bramkę, w 66.minucie Sassuolo podwyższyło prowadzenie na 3:0. Po słabym rozpoczęciu gry przez Perina, piłkę na połowie boiska przejęli gospodarze, a następnie trafiła ona pod nogi Berardiego, który podał ją do Caputo, a ten pewnym strzałem pokonał goalkeepera gości.

W 74.minucie było już 4:0. Berardi zapoczątkował kontratak, podał piłkę do Raspadoriego, który przebiegł ponad pół boiska i umieścił futbolówkę w siatce rywali.

Zaledwie 3 minuty później było już 5:0. Ciccio Caputo znalazł się sam na sam z Perinem i bez problemów pokonał bramkarza Gryfonów.

Mimo innych okazji wynik spotkania nie uległ zmianie. Sassuolo dzięki 3 punktom umocniło się na 8 pozycji. Z kolei, Genoa jest na ostatniej bezpiecznej pozycji w tabeli.

Sassuolo – Genoa 5:0 (2:0)

Bramki: Hamed Traore 26′, Domenico Berardi 40′, Francesco Caputo 66′, 77′, Giacomo Raspadori 74′,

Sassuolo: Consigli – Toljan, Santos, Ferrari, Rogerio (79.Kyriakopoulos) – Bourabia, Locatelli (73.Obiang) – Berardi (79.Manzari), Djuricic (73.Raspadori), Traore (65.Haraslin) – Caputo

Genoa: Perin – Goldaniga, Romero, Masiello – Biraschi (46.Criscito), Lerager, Schone (72.Falque), Jagiełło (60.Behrami), Cassatta (46.Ankersen) – Pinamonti, Pandev (72.Favilli)

Żółte kartki: Obiang – Romero

Sędzia główny: Fabio Maresca