You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo w końcu zwycięskie

Sassuolo w końcu zwycięskie

W końcu! W jednym z sobotnich spotkań U.S. Sassuolo Calcio pokonało UC Sampdorię 2:1, mimo, że po 45 minutach przegrywało 0:1.

Dla podopiecznych Eusebio Di Francesco sobotnie zwycięstwo było przełamaniem passy 6 spotkań bez wygranej. Z kolei dla gości była to dopiero druga porażka w ostatnich 11 meczach.

Mimo kilku sytuacji pierwszą bramkę obejrzeliśmy w 28.minucie, a Andree Consigliego pokonał Patrik Schick. Reprezentant Czech popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Matias Silvestre.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy jak się później okazało przeważyło o wyniku całego spotkania. W 49.minucie bramkę na wagę remisu zdobył Antonino Ragusa, a w 56.minucie do bramki gości po strzale głową trafił Francesco Acerbi.

Po 32.kolejkach Sassuolo zajmuje 15 miejsce w tabeli. Z kolei Sampdoria zakończyła tą serię gier na 10 pozycji.

W następnej kolejce „Neroverdi” zmierzą się na własnym stadionie z SSC Napoli, a genueńczycy na Stadio Luigi Ferraris podejmować będą FC Crotone.

U.S Sassuolo – Sampdoria Genua 2:1 (0:1)

Bramki: Antonino Ragusa 49′, Francesco Acerbi 56′, – Patrik Schick 28′,

Sassuolo: Consigli, Lirola, Acerbi, Cannavaro, Peluso, Pellegrini (75. Duncan), Aquilan, Missiroli, Politano (85. Adjapong), Matri (73. Iemmello), Ragusa

Sampdoria: Viviano, Regini, Skriniar, Silvestre, Bereszyński, Praet (46. Linetty), Torreira, Barreto (68. Djuricic), Fernandes (57. Alvarez), Schick, Quagliarella

Żółte kartki: Pellegrini, Peluso, Politano – Bereszyński, Linetty.

Widzów: 11362

Sędzia: Luca Pairetto.