You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa z Bologna

Sassuolo wygrywa z Bologna

W jednym z środowych meczów 31.kolejki Serie A Sassuolo Calcio wygrało na wyjeździe z Bologna 2:1.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia kompletu punktów i zarazem przedłużenia serii meczów bez porażki. W minionej serii gier Rossoblu pokonali dość niespodziewanie Inter Mediolan, a patrząc na poprzednie kolejki byli niepokonani od 3 spotkań.

Neroverdi natomiast ostatni raz przegrali 5 kolejek temu, kiedy to zostali rozbici przez Atalantę Bergamo 4:1. Przed 4 dniami pokonali natomiast pewnie Lecce 4:2, a wcześniej byli górą w pojedynku z Fiorentiną. Zanotowali też dwa remisy po 3:3 odpowiednio z Hellasem i Interem.

Mimo okazji z obu stron w tym znakomitej Rodrigo Palacio z początku meczu (strzał w poprzeczkę) pierwszą bramkę na Stadio Renato Dall’Ara ujrzeliśmy dopiero w 41.minucie meczu.

Po dośrodkowaniu w pole karne Merta Muldura, piłka trafiła pod nogi Domenico Berardiego, który najpierw ograł Tomiyasu, a następnie pewnym mocnym strzałem nie dał żadnych szans Łukaszowi Skorupskiemu.

Przed zakończeniem pierwszej połowy okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze Caputo, ale tym razem znakomicie zachował się bramkarz gospodarzy.

W 56.minucie Sassuolo dopięło swego za sprawa Lukasa Haraslina. Skorupski najpierw obronił strzał Gregoire’a Defrela, ale przy dobitce Słowaka nie miał żadnych szans i Neroverdi prowadzili 0:2.

Podopiecznych Sinisy Mihajlovicia było stać jedynie na strzelenie kontaktowego gola w 91.minucie. Consigliego pewnym strzałem z środka pola karnego pokonał Musa Barrow.

Ostatecznie Sassuolo pokonało Bolonię po raz drugi w tym sezonie i dzięki tej wygranej awansowało na 8.pozycję w tabeli.

Bologna – Sassuolo 1:2 (0:1)

Bramki: Musa Barrow 90+ – Domenico Berardi 41′, Lukas Haraslin 56′,

Bologna : Skorupski – Dijks, Bani, Denswil, Krejci – Medel (61.Dominguez) – Svanberg (61.Sansone), Schouten (74.Baldursson), Barrow, Orsolini (74.Skov Olsen) – Palacio (83.Cangiano)

Sassuolo : Consigli – Muldur, Chiriches, Peluso (73.Ferrari), Rogerio – Locatelli (81.Magnani), Magnanelli – Berardi (80.Bourabia), Defrel (72.Traore), Haraslin (65.Boga) – Caputo

Żółte kartki: Medel, Denswil, Dijks – Haraslin, Bourabia, Muldur, Rogerio

Sędzia główny: Francesco Forneau